Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka- gol Deyny po "solowym rajdzie" którym było podbiegnięcie dwóch metrów do przodu przez nikogo nie atakowanego.

Widziałem kilka meczów naszej reprezentacji z lat 70-80 i to jest wręcz niesamowite jakim różnym sportem była ta piłka sprzed 30 i 40 lat do dzisiejszej. Nawet nie wiem czy ją piłką można nazwać. Zero pressingu, spacerowe tempo, wszyscy stoją w miejscu, pseudo dryblingi.. Sprintem to oni tylko do szatni zbiegali. W obronie wszyscy stosowali pressing a'la Maciek Iwański. Niesamowite :O

Chciałem zrozumieć fenomen Kazimierza Deyny, obejrzałem kilka archiwalnych filmów jakie znalazłem w necie no i nie rozumiem. Nic w nim nadzwyczajnego nie było. Dzisiaj to byłby Michał Masłowski :P Gra na alibi, oddawanie piłki kolegom, niech oni się martwią.

Ogromnym nieporozumieniem jest porównywanie piłkarzy grających przed latami 90' do dzisiejszych. Wątpię czy Lato z najlepszych czasów dałby się dziś utrzymać na poziomie II ligi zachodniej :P

Albo to mi się wszystko wydaje. A może to wina tępych muraw po których piłka się ledwo co toczyła. One w ogóle byly wtedy polewane?
#pilkanozna
8Dawid88 - Taka ciekawostka- gol Deyny po "solowym rajdzie" którym było podbiegnięcie...
  • 9
Wątpię czy Lato z najlepszych czasów dałby się dziś utrzymać na poziomie II ligi zachodniej :P


@8Dawid88: Ale Lato to chyba jakoś specjalnie wybitny nigdy nie był i (raczej) nikt go tak nie traktował. Chyba Zarzeczny o tym często mówi, że on po prostu miał instynkt i dużo goli dobijał, wiedział kiedy dołożyć nogę.

Inna sprawa - ktoś na Twitterze wrzucił ostatnio fotkę Maradony, poobijany, jak żaden inny piłkarz. Wtedy jechali
@8Dawid88: @gallagher: @czego_stoisz_na_torach: czaicie sobie zrobić teraz kurs trenerski, pójść na staż do jakiegoś poważnego klubu żeby w miarę ogarnąć teraźniejsze metody treningowe a potem przenieść się w czasie do lat 70' i zrobić z ulubionego polskiego klubu potęgę na miarę Realu Madryt czy Barcelony, potem zostać selekcjonerem kadry narodowej, zdobyć mistrzostwo świata i pobić rekord JP2 w ilości postawionych pomników ( ͡° ͜ʖ ͡°)