Wpis z mikrobloga

Wylicytowałem na allegro $20 1889-CC za 50zł.
Doszedłem do wniosku, że sprzedający nie wie co sprzedaje i postanowiłem spróbować. Ku mojemu zdziwieniu, średnica wynosi 34mm, magnes w żaden sposób nie przyciąga monety, występuje efekt "koła". Niestety nie mogę jej zważyć, ponieważ przyszła wczoraj a z uwagi na święta wszystko pozamykane.

Mam do was pytanie. Gdyby się okazało, że to oryginał to do sprzedaży potrzebne są jakieś papiery itp? Czy w ogóle nabyłem ją legalną drogą?

#numizmatyka #monetykolekcjonerskie #monety
uchocca - Wylicytowałem na allegro $20 1889-CC za 50zł.
Doszedłem do wniosku, że sprz...

źródło: comment_nMeoHY6U9zSXFR3ecMNlUVzrY3clMaQB.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Coś mi mówi że to nie jest oryginał. Mało dokładnie zrobiona jest. Ale życzę powodzenia. Przy sprzedaży detalicznej w skupie nie potrzebujesz żadnych papierów.
  • Odpowiedz
@uchocca: Bankowo fakt jest to, że kupiłeś oryginalne, złote 20 dolarów z Carson City, gdzie sama wartość kruszcu to 4,5 koła za 50 zł xD Mimo, że święta, ale w cuda nie wierzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@uchocca: nikt az tak glupi nie jest, wiadomo, ze jak wlasciciel pisze ze nie wie co to jest albo znalazl na strychu po dziadku to wiadomo co to jest XD poza tym zloto jest duzo warte a dzis jest masa punktow do ktorych mozna przyjsc i sprawdzic monete
  • Odpowiedz