Wpis z mikrobloga

Mirki, pójdzie mi wiesiek 3 na moim PC?
AMD Phenom X4 955 3.2GHz, 4GB RAM, AMD HD 6700Series 1GB GDDR5 ( rdzeń 840MHz, pamięć 1050MHz ), Win7 64bit
Dodam, że GTA V chodziło okej, na trochę ponad minimalne.

Minimalne wymagania znam: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.7 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit
ale chodzi mi o praktykę.
#pcmasterrace #pc #gry #wiedzmin3
  • 14
@Lewo: mam tego procka plus 8GB ramu i HD6950. Przy jeździe na koniu fpsy spadały do 17 klatek. IMHO, szkoda oczu, lepiej za dwa lata przejść tę grę na full detalach ;)
@Amfidiusz: a co powodowało spadki? sprawdzałeś? grałeś na minimalnych? może procek był wąskim gardłem. mam też dość dobre chłodzenie na tym procku i nigdy go nie podkręcałem ( a mam bodajże Black Edition - chyba z możliwością podkręcania ). Akurat za grosze mam nówkę wieśka, ale ciekaw jestem co sądzicie.
@Lewo: Ten sam procek + gorsza grafika bo hd5850 i W3 chodzi na średnich w prawie stałych 30 fpsach. Wiadomo, zdarzały się spadki poniżej 30 ale dało radę grać
@Dhakkain: ale grafa 1gb? ogólnie moja karta to wydajna 1gb ( niektóre 2gb gorsze benchmarki miały ). coś ustawiałes specjalnie pod to? jak widzę w yt to ludzie jakoś grają. i tak widzę, że gra + ewentualnie dokupienie 4gb ramu wyniesie mnie tyle co najtanszy nowy wiesiek w necie.
no i pocieszam się tym, że stacjonarka też lepiej chodzi od lapków.