Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie plis... Byłem dziś u rodziny, w domu gdzie mieszkałem w dzieciństwie. Przyniosłem do domu moją starą i jednocześnie pierwszą konsolę jaką w życiu miałem czyli podróbkę Atari 2600. Podjarałem się tym faktem i chciałem nagrać filmik na youtube jak to odpalam ten retro sprzęt. Ale chyba nie uda mi się to... Zasilacz jest taki dziwny, że ma te bolce takie krótkie, że do żadnego gniazdka nie mogę się nim dostać. :( A nie mogę użyć innego zasilacza, bo ma dziwny wtyk - z końcówką jack'a (jak do słuchawek). Co robić? Kupić jakiś przedłużacz płaski (są takie w sprzedaży jeszcze w ogóle?) czy może kupić jakąś przejściówkę? Albo może rozkręcić przedłużacz i podłączyć się bez plastiku (obudowy)? Ale to wydaje mi się niebezpieczne...
Na zdjęciu widoczny ten zasilacz i jego krótkie końcówki (te bolce) i dziwny wtyk - jackowy.
Jak żyć...
#elektronika #atari #elektryka #kicochpyta #zasilacz
Pobierz A.....o - Mirki, doradźcie plis... Byłem dziś u rodziny, w domu gdzie mieszkałem w dz...
źródło: comment_uXHr541rWcvHx6MRMQC8zych6IPhsEMV.jpg
  • 18
@Axelio: Pójdź do sklepu jakiegoś elektrycznego i kup gniazdo na przewód bez uziemienia oraz wtyczkę bez uziemienia (te takie płaskie) i 2m kabla. Zarób wszystko i będzie działać.

Te płaskie gniazda na przewód łatwo się skubie z plastiku jak coś nie pasuje.
@Axelio: bez niszczenia? pochodź po sąsiadach starszego wieku. Może będą mieli jeszcze gniazdka starego typu.( ͡° ͜ʖ ͡°) nic innego oprocz zniszczenia nowego nie wchodzi mi do glowy. no jest jeszcze pomysl przez przewody krokodyl-banan, ale to dla zaawansowanych userów