Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie dzisiaj dysk SSD, i teraz chciałbym zainstalować na nim czysty system El Capitan.
Poczytałem poradniki w necie, wszędzie pisali żeby pobrać system z appstore i wgrywać na pendrive, ale jak w ciągu 2 godzin pobrało mi lekko ponad 200 mb to zacząłem szukać innego sposobu.
Znalazłem, że można instalować też podpinając oba dyski na raz, jeden przed usb, drugi w laptopie, odpalić recovery i tak jest taka opcja. Opcja faktycznie jest i niby coś się robi, ale szacowany czas pokazuje ok. 140 godzin (pic rel).

Jakieś pomysły jak najszybciej to zrobić?

#macbook #apple #osx
  • 9
  • Odpowiedz
@bezspiny: pobierz sobie raz ten czysty system (współczucie za prędkość łącza), zainstaluj na czysto i bedziesz miał pewność, że to jest czysty system, a nie jakiś kopiowany z drugiego dysku przez recovery itd.
  • Odpowiedz
  • 0
@bl4desofglory: radiówka, ale nigdy nie było problemów z transferem, na torrentach spokojnie dochodziło do ~800kb

@Vanderfell: myślałem o torrentach, ale jak jest oryginalny do pobrania w oficjalnym sklepie apple to miałem nadzieję właśnie na ten ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@bl4desofglory: sprawdzałem, jest napisane Orange.

No i znalazłem sposób na pobranie systemu w 2 godziny nawet w Orange :D Koszt 4 zł, pół godziny czasu i trochę obycia z komputerem.
VPS z Debiabem na miesiąc czasu kosztuje 4 zł, t am wystarczy odpalić skrypt instalujacy i konfigurujący openvpn. Potem łączę się z tak utworzonym vpn i normalnie ściągam z appstore os x, omijając połączenie Orange - Apple
  • Odpowiedz