Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #exp #expanse

Z najnowszych informacji Expanse nie tylko zostało członkiem Microsoft Azure, ale także zostało wybrane przez Microsoft BizSpark (dla tych którzy nie wiedzą jest to program dla startupów, w którym Microsoft chce nowej firmie dać możliwości mierzenia się z ogromnymi firmami - weteranami rynku, w ramach tego Microsoft za darmo udostępnia swoje produkty i wspiera rozwój). Dodatkowo BizSpark przeznacza 120 000$ w dziedzinie programowania i usług dla rozwoju Expanse.

Jak opisywałem kilka dni temu na swojej stronie na fb (zanim tu trafiłem) wokół Expanse panowała dziwna atmosfera, rynek zachowywał się dziwnie, lecz optymistycznie. Dzień przed informacją oficjalną, że Exp będzie partnerem Azure dałem info na fb, że Exp będzie dobrym miejscem dla miłośników shortów na najbliższe dni - stało się, można było zgarnąć fajnie kilkadziesiąt procent różnicy w ciągu 24 godzin.

Wczorajsze wybicie miało bezpośredni związek z Azure, następnie rynek w naturalny sposób sie uspokajał. Pisałem o tym, że teraz będziemy czekać na newsy, update i cele - w tej sprawie nadal jesteśmy w dosyć niejasnej pozycji, ale jednak na co warto zwrócić uwagę to właśnie to co napisałem wcześniej, że Microsoft docenił możliwości Expanse i będzie wspierał jego rozwój w sposób czynny.

Cena z wczoraj spadła do wartości 0.018 która była naturalną barierą spadku - wsparciem, które w niedawnej przeszłości stanowiło z kolei linię oporu.

Co dalej?

Wspomnę jeszcze raz - gdybając - że:

1. Expanse jest jedyną realną propozycją gdyby ktoś chciał zastąpić Ethereum.
2. Expanse jest mniej niż Ethereum
3. Expanse jest zamknięte w wirtualnym sefie i tylko 10% jej wartości jest co jakiś czas oddawana w ręce inwestorów - więc wykluczona jest możliwość spekulacji ceną.
4. Expanse jest DAO
5. Expanse nie chciało organizować przedsprzedaży, woleli postawić na uczciwość swojej pracy.

Najważniejsze z tych punktów 3, 4, 5 na pewno zwróciły szczególną uwagę ludzi głębiej siedzących w temacie, a także na pewno był to ogromny czynnik przekonujący Microsoft, że Expanse zasługuje na więcej niż tylko partnerstwo w Azure. Nie jestem pewny, ale chyba Expanse jako jedyny projekt krypto został doceniony przez Microsoft na tyle, że prócz zwykłego partnerstwa chcą także czynnie uczestniczyć w jego rozwoju - jeżeli jest jeszcze jakaś inna krypto to proszę mnie poprawić.

Wnioski?

Ten artykuł + ostatni z hasztagiem #expanse #exp niech będzie dla was kopalnią wiedzy do zaplanowania inwestycji i zrozumienia czym tak naprawdę jest Exp.

https://www.microsoft.com/bizspark/startup/profile.aspx?startup=693057
  • 4