Wpis z mikrobloga

@matowoszary: W Powrocie mrocznego rycerza F. Millera Batman był postrzegany jako wróg i złoczyńca, a Superman był chłopcem na posyłki prezydenta USA. Z czasem rozkręcania się działalności Batmana kazano Supermenowi rozprawić się z Batmanem.
Ale nie wiem czy to o to chodzi w filmie :( Bo wiem, że był jeszcze drugi motyw jak Super zabija Jokera i staje się złoczyńcą.
  • Odpowiedz
@matowoszary: Bo Batman widzi w Supermanie zagrożenie był świadkiem jak ten niszczył Metropolis podczas walki z Zodem i nie wie na ile może ufać komus kto posiada prawie nieskończona moc. Filmu jeszcze nie widziałem ale wszystko na to wskazuje że Lex Luthor coś będzie miedzy nimi mieszał, a skończy się walką z Doomsdayem gdzie Superman, Batman i Wonderwoman połączą siły, przy okazji zrobi się otwarcie do Justice League
  • Odpowiedz
@matowoszary: jest tak jak pisał @coolface, takie są powody Batmana, natomiast Superman, został zmuszony przez Lexa do zabicia Batmana, gdyż też przetrzymywał jego matkę (tą na Ziemi, bo wiadomo, biologiczna nie żyje). On poleciał do Batmana i chciał z nim współpracować, mówiąc, że jest inaczej niż mówił wcześniej. Natomiast Batman czekał na niego i z użyciem kryptonitu w formie gazu, osłabia Supermana i mocno go łomocze, aż finalnie
  • Odpowiedz