Wpis z mikrobloga

@Andrzejlbn: ja zrobiłam zajebisty majonez na bazie oleju z pestek dyni, także jak masz jakiś nietypowy olej w domu, to to w sumie fajna alternatywa.
ja za bardzo świąt nie obchodzę, więc nie pomogę, jedyne co będę robiła jeszcze to gomasio do posypywania sałatek/kanapek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Andrzejlbn: zazdro, dobra oliwa to skarb. Tylko pamiętaj, że majonez będzie smakował tak samo, więc lepiej, żeby nie było żadnej goryczki, no chyba że Ci odpowiada.

  • Odpowiedz
@pesia @pierozkowyviking @matra Ja ze swojej strony mogę polecić wam dwie pyszne włoskie sałatki. Insalatona mista (łatwiejsza do zrobienia w naszych warunkach, braku dostępu do ryb, wchodzi w nią tylko tuńczyk plus standardowe warzywka, kukurydza,mozzarella,oliwki,pomidor,cebulka itp) oraz Insalata mare z owocami morza. Sprawdzcie sb przepis z translatorem. Warto!
  • Odpowiedz
@Andrzejlbn: Dzięki! Właśnie szukam takich przepisów ze standardowymi warzywkami. Mój chłopak nie lubi udziwnień, tylko mięso, a ulubione warzywo to ziemniak, więc jak robię sałatki to raczej trzymam się tych tradycyjnych warzyw, żeby trochę mu tej zieleniny wcisnąć. ()
  • Odpowiedz
@Andrzejlbn: Mamunia robi roladki z tortila i lososiem wedzonym. Placek tortili smaruje serkiem twarogowym wymieszanym z chrzanem, na to salata maslowa i losos, zawija i tnie w male kawaleczki. PYCHA! Jako przystawka a nie salatka to moze byc :p
  • Odpowiedz