Wpis z mikrobloga

#hp #drukarka #laserjet
Witam, mam pytanie jak rekonfigurować drukarkę bezprzewodową hp laserjet p1102w? Chodzi mi głównie o konfigurację bezprzewodową. Ogólnie wygląda tak ze póki nie zmieniłem routera to wszystko działało, ale musiałem podłączyć nowy router i niestety przestało działać drukowanie bezprzewodowe. Robiłem już reinstalację sterowników, a także robiłem ponowną konfigurację. Lecz przy konfiguracji wyskakuje komunikat, że drukarka otrzymała poświadczenia od routera ale laptop/komputer nie może połączyć się z drukarką. I tak cały czas. Proszę o pomoc :)
  • 16
@jazzu: Robiłem to i drukarka po kablu działa, ale głównie chodzi mi o bezprzewodowym drukowaniu. Zmieniałem nawet porty WPS na WEP i nic to nie dało cały czas ten sam problem. Szukałem też w gogle ale nic ciekawego nie ma :(
@dzimen: widzisz, zajmowanie się "tą dziedziną" nie polega pytaniu na wykopie jak to naprawić, tylko rozwiązywaniu problemu samemu. Teraz wyobraź sobie sytuację, jedziesz na robotę, wchodzisz do klienta, on pokazuje ci drukarkę p1102w i mówi, zmieniłem rojter i nie printuje. A ty... już piszę na wykop i pewnie zaraz mi ktoś powie jak Panu pomóc.

Myślałeś o czymś innym dla syneczka siebie?
Jest #!$%@? rzeczy które możesz jeszcze robić.
Przemyśl to.
@jazzu: dużo no to powiedz co jeszcze może być oprócz ponownej instalacji sterowników i konfiguracji drukarki. Oprócz zmiany portów na routerze, sprawdzenie modułu wifi w drukarce. Zmieniałem ustawienia drukarki i nic to nie zmieniło
@dzimen: hmmm.... Jest kilka opcji.
1. Drukarka jest #!$%@?, wyślij do serwisu.
2. Oba komputery są #!$%@?, wyślij do serwisu.
3. Ty jesteś za cienki, wezwij serwis.

Opcja opcjonalna, urzędy pracy mają teraz bezpłatne kursy florystyczne.
@jazzu: Drukarka jest sprawna i jakbyś czytał to przestało działać bezprzewodowe drukowanie po zmianie routera.
Po drugie komputery są też sprawne. Po trzecie to chyba ty jesteś cienki skoro nie potrafisz czytać a udzielasz się na ten temat. Twoja opcja opcjonalna to kurs "jak nie być idiotą"
@santa1337: i w tym problem ze zmieniłem ssid i dalej jest to samo. Najlepsze jest to ze pojawia się komunikat ze drukarka pomyślnie pobrała poświadczenia (SSID) z routera, a póżniej komunikat ze laptop nie może się połączyć z drukarką i nie można ukończyć konfiguracji...
@dzimen: Kurde raz w zyciu instalowalem p1102w do wifi, ale windowsy były czyste i poszło w miarę bez bólu. Jedyne co pamiętam, to były rzeczy, że w czasie instalacji przestawało iśc do przodu, to wypinałem i wpinałem spowrotem USB i jakoś szło dalej.
@santa1337: jedynie co mi jeszcze do głowy przychodzi do zresetowanie ustawień drukarki do ustawień fabrycznych, ale powiem szczerze nwm jak to zrobić na tej drukarce. Na innych których miałem to była taka możliwość w oprogramowaniu a tutaj nie bardzo