Wpis z mikrobloga

Kolejny raz napiszę w tej sprawie i ręce już opadają.
Mam laptopa z dedykowaną kartą graficzną i gry jej chyba nie widzą. Teraz trafiła się druga gra, która w opcjach wyświetla, z jakiej karty korzysta i znowu jest to "Intel jakieś gówno-zintegrowane". I nie da się tego przełączyć. Jakby nie było tej dedykowanej karty.
Próbowałem w BIOS w #!$%@? wyłączyć tą zintegrowaną, ale się nie da.
Wcześniej było to "The Age of Decadence", teraz "Path of Exile".
Przypuszczam, że dlatego mi szarpią niektóre gry, chociaż nie powinny (czyli nie jakieś Wiedźminy 10 tylko proste tytuły).
Pomocy.

PS Windows 10 i nie ma opcji wybrania grafiki klikając PPM
W ustawieniach karty dla gier ustawiam, żeby korzystało z dedyka, ale co z tego, jak gry "nie widzą" jej w ogóle.
#komputery #laptopy
  • 7
@tomasz-jablonski: Tak. i pluje sobie w brodę, bo #!$%@? jak się pojawiły magiczne radki, to byłem ostrożny i dobrze (w benchmarkach wypadały świetnie a ostatecznie DUPA). Myślałem, że już jest OK, po latach, i nie ma różnicy - jest. Na lapku z GF nie miałem problemów. Maści na ból dupy nie wystarczy po zakupie.
Sradeon #!$%@?. Nigdy w życiu więcej. Nvidia wie za co kroi kasę.
@oner: musisz zainstalować odpowiedni sterownik - nie wszystkie obsługują przełączanie. tym bardziej oficjalne gówno.. spróbuj czegoś stąd http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/. u siebie mam intela + hd5650 i od zawsze był problem z przełączeniem ( z tym, że mam przełącznik na obudowie, więc to mnie ratowało), wieczna zabawa w instalowanie sterowników, czarne ekrany itd skończyło się tym, że od lat używam na sztywno tylko radeona
@tomasz-jablonski: No właśnie ja też chciałbym na sztywno z tego radka korzystać, bo mnie #!$%@? strzela już. #!$%@? "technologia" przełączania, która nie działa. Przecież jak kupiłem #!$%@?ą kartę dedykowaną to nie bez powodu. Albo to tylko dla mnie jest oczywiste.