Wpis z mikrobloga

1) Jako wasz moralizator oświadczam, że jeśli chcecie wyglądać lepiej na wakacje to czas zacząć robić jakieś pompki, przysiady czy brzuszki (to ostatnie jak jesteście chudzi), by różowe paski mogły na czymś zawiesić oko.
100 pompek
300 brzuszków
Ja przysiady robię w dniach wolnych od pompek w takiej samej ilości co pompki :P


2) Taką ciekawostką ze świata newsów Androidowych jest to, iż Codeweavers (współfinansują Wine) uruchomili Wine na Androidzie x86. Oczywiście to Android-x86, mało popularny produkt, ale jeśli dodadzą warstwę emulatora (jak np. QEMU) to w stare gry będzie można grać za darmo. Podobny produkt (również bazujący na Wine) ma Exagear, ale z wieloma restrykcjami i mikropłatnościami, także ... wiadomo ;)

3) Wczoraj znalazłem, ale szybko uciekł (zakopany?) tekst na wykopie o śmierci Andrew Grove - współtwórca Intela. Umarł w wieku 79 lat.
Link do OSWorld

4) Zaufana Trzecia Strona opisała przebieg ataku na bank w Bangladeszu, w którym zniknęło 81 milionów dolarów.
Link do Zaufanej trzeciej strony

5) Pozwolę sobie i coś z Pingwinka wrzucić. Kiedyś tworzyłem serię OSTest zajmującą się szybkim testem systemów operacyjnych, nie wchodząc głęboko w szczegóły. Niestety wielu osobom nie spodobało się pisanie po łebkach (dodatkowo mogłem pisać bardzo koślawym polskim, początki dziennikarski :P), więc do serii raczej nie wracam, ale jak ktoś chce na szybko przeczytać coś o OSach, to zachęcam :)
Link do OSTest

6) Przez pewien czas dość sceptycznie podchodziłem do rozwiązań typu Vulcan czy DX12. Słowa inżynierów AMD raczej mówiły "i have no idea, what i'm doing" niż "rewolucja". Przez pewien czas wszystko ucichło tak, iż byłem niemalże pewien upadku tej technologii. Jednak za sprawą Microsoftu i Khoronos Group zaczęło być o tym coraz głośniej. Nie znam żadnej gry wykorzystującej DirectX12, a tylko jedną z Vulcanem - The Talos Principle. Grupa Phoronix przetestowała wydajność wspomnianej gry dla Vulcana (wersja eksperymentalna) i OpenGL. Chyba faktycznie przychodzi rewolucja.
Link do testu

7) Po ostatniej bójce youtuberów, wiele osób żenadło. Jednak jest bardzo duża rzesza ludzi na dole, a starają się przebić do mainstreamu na różne sposoby. Jeśli masz taki kanał, to napisz na PW - dodam w następnym #fervinews i #unknownews :P.
Jak wiemy, wspaniały archonik robi bardzo dobre materiały (polecam, 21/37), jest też kanał konkurencyjny (w moich oczach) o tematyce gier - trochę amatorski, ale widać determinację i walkę o widza. Nie mówię, że Wam się spodoba, ale warto obejrzeć
Gryzonie
Mam nadzieję, że Wam się spodoba, a content lekko się poprawi, bo źle nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#unknownews #fervinews
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi: Nie polecałbym robienia brzuszków dla osób, które nie wiedzą jak je poprawnie wykonywać, czyli szczególnie dla początkujących, ponieważ bez dobrej techniki szybciej nabawią się problemów z kręgosłupem niż dobrego wyglądu.
Oczywiście sam pomysł zachęty do ćwiczeń popieram. :)
  • Odpowiedz
@Gado: robiłeś z tym pompki? ja miałem podejście latem. zaczynałem z pułapu kilkunastu pompek. i już jakoś 4 dnia tego pułapu 11-20 nie dawałem rady ( ͡° ʖ̯ ͡°) próbowałem powtarzać ale chujnia, zero progresu. więc sobie odpuściłem
  • Odpowiedz
@kibellos: To wracaj bo warto, a co do pompek tam gdzieś było napisane że jak nie dajesz rady to rób tą łatwiejszą wersje. Później wrócisz do zwykłych i powinno być już lepiej (òóˇ)
  • Odpowiedz