Wpis z mikrobloga

#pytanie #komputery #pc #windows
gdybys kupowal nowy komp, to zainstalowalbys na nim raczej windows 7 czy 10 ?
(z mojego doswiadczenia po upgradzie z 8 na 10 na lapie jest duzo gorzej)
czy moze swierzy win 10 na nowym sprzecie nie byl by taki zly. No i stasze windowsy nie sa juz tak wspierane, direct x etc.
A w dodatku predzej czy pozniej bedzie trzeba zrobic update (bo jak nie to pojdzie sie do wiezienia czy cos) wiec znowu bylby to upgrade a nie instalacja swierzego systemu na nowym komp. Zeby byla jakas alternatywa dla windows :(

Co sadzicie? Jaka jest wasza opinia i w ogole doswadczenia z win 10?
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czipsu: ogolnie na laptopie oryginalnie byl 8 i bylo wszystko ok, do casu updatu do 10. nie lubie win 10 na tym lapie, w porownaniu do wczesniej.
Pytanie, czy podczas kupowania nowego komputera (stacjonarnego np) oplaca sie brac na niego win 10 ?
  • Odpowiedz
@woocash09luk100: Czy opłaca się to nie wiem.
U mnie i na trzech lapkach i na stacjonarce po instalacji Win10 na pewno nie jest gorzej, a na moim prywatnym lapku na pewno jest lepiej, wygodniej, szybciej. Ogólnie polecam.
  • Odpowiedz
@Czipsu @symetryczny : m. in musialem niektore programy od nowa instalowac bo byly bledey jakies. Wolniej sie uruchamia i chodzi wolniej tez. wolniej sie 'budzi'. te stockowe programy jak do przegladania zdjec np. sa bardzo dziwne (jezeli w folderze jest jakas liczba zdjec i sie naciska dalej, dalej, to nie mozana zobaczyc wszsytkich tylko jakas ich czesc jest zapetlona, na pelnym ekranie zdjecia sa przyciete) duzo dziwnych rzeczy :/ rozlacza
  • Odpowiedz
@woocash09luk100: no to nie wiem, 10 wydaje się lżejsza i bardziej przyjazna dla zwykłego użytkownika niż 8 (po zmianie z XP/Vista/7, gdzie było menu Start i inne takie). Może spróbuj postawić od nowa 8, zaktualizuj do 10 i wtedy pójdzie dobrze?
  • Odpowiedz
@Solitary_Man: A to nie wiedziałem, na początku coś takiego nie przechodziło, trzeba było najpierw aktualizować, potem wyciągnąć nowy klucz i dopiero z niego instalować na czysto.
  • Odpowiedz
@Czipsu @symetryczny:: ja to juz aktualizowalem w listopadzie. i wlasciwie wszystko bylo automatycznie, bez zadnych kluczy, ani moich ingerencji.
Zastanawiam sie tylko czy to tylko przypadek mojego laptopa taki poryty, ze jest gorzej czy to ogolnie windows.
i zastanawiam sie czy swierzy win 10 na swierzym sprzecie jest w miare normalny i bezproblemowy.
Bo duzo jest opini ze 7 pozostaje w porzadku. tylko wlasnie nie bedzie juz pewnie takiego
  • Odpowiedz