Wpis z mikrobloga

@informatyk15000k: Sam znam wiele takich osób, wytłumacz mi, jak godzisz promowany w sposób niezaprzeczalny przez lewicę na całym świecie dyktat poprawności politycznej z tym co prezentuje ta grupa?
W świetle wartości które, jak rozumiem deklarujesz, jest to rasistowski, homofobiczny, ksenofobiczny i seksistowski program uderzający w podstawy poszanowania kultury drugiego człowieka.
  • Odpowiedz
@TenKtoryWie: To zależy jak rozumiesz pojęcie poprawności politycznej. Bo to nie jest coś binarnego tylko spektrum. Są osoby, które przesadzają i w jedną i drugą stronę. Z jednych możesz się śmiać, że są rasistami, homofobami, itd. a z drugich, że są zbyt poprawni politycznie. Sztuką jest oddzielić rzeczywistość od stereotypów i pojedyncze przypadki od generalizacji.
  • Odpowiedz
@TenKtoryWie: Rozczaruję cię może, ale Monty Python dość mocno wpisywał się w kontestującą drobnomieszczańską obyczajowość rewolucję obyczajową na zachodzie lat 60, a sam Graham Chapman był gejem do czego się otwarcie przyznawał. Innymi słowy to byli lewacy. Zresztą bardzo to widać w ich skeczach.
  • Odpowiedz
@TenKtoryWie: Czym innym jest błyskotliwa satyra czy nawet głupie żarty o holokauście/murzynach/gejach, a czym innym zwykły, ordynarny rasizm i homofobia. Gdy powiesz żart o murzynie #!$%@?ącym telewizor z supermarketu, to nawet, jeśli nie byłby zabawny, nie ma problemu. Gdy powiesz, że wszyscy murzyni to złodzieje - będzie to po prostu kłamstwo.

Aczkolwiek osobiście jestem zdania, że za same rasistowskie etc. hasła nie powinno się nikogo karać prawnie.

A i jeszcze
  • Odpowiedz
@TenKtoryWie: Tu masz wypowiedź Johna Cleesea, która raczej prawicowa nie jest:"Mam niedobre przeczucie, że upadek socjalizmu ugruntuje na długo pozycję tzw. wartości rynkowych. Istnieje duża grupa ludzi, którzy są przekonani, że wartości rynkowe załatwiają wszystko. A nie natknąłem się jeszcze na prace żadnego filozofa, który odwoływałby się do ekonomii, konstruując kodeks moralny. Powątpiewam w słuszność takich wartości i uważam, że prowadzą do wyciągania bardzo błędnych wniosków na temat ludzkiej
  • Odpowiedz