Wpis z mikrobloga

@Tomek990: zgłaszasz na policję kradzież telefonu, prosisz o jakieś pisemne potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, ziomeczkowi wysyłasz jego skan i prosisz o szybsze jego zwrócenie bo nie masz czasu na zabawę
  • Odpowiedz
@Tomek990: Możesz mu wytoczyć sprawę cywilną o przywłaszczenie mienia, jest to artykuł 284 kodeksu karnego. Wg KPK grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy czyli jest to wykroczenie.
Pamiętaj jednak że screeny z rozmowy na FB to słabe dowody. Aczkolwiek jakieś są. Ważne jest też ile telefon jest warty, jak mniej niż 250zł to nie masz ŻADNYCH szans.
@pitus_bajtus To nie jest kradzież a przywłaszczenie mienia.
  • Odpowiedz
@Tomek990: też ostatnio zgubiłem telefon, ale go odzyskałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) trochę go postraszyłem, że mam nagrania z kamer (wiedziałem gdzie mi wypadł) napisałem mu ulicę gdzie pracuje i mieszka (wiedziałem przez śledzenie telefonu). Powiedziałem, że to kwestia czasu aż go znajdę i lepiej żebyśmy na tym oboje wyszli na plus niż ma się to skończyć na policji. Ofc żadnych nagrań z kamer nie miałem (
  • Odpowiedz
@Tomek990: jak tak pogrywa #!$%@? to zrob jak koledzy wyzej mowia i miej za darmo. Co za ludzkie szmaty, jeszcze ci sie taki przyzna, ze ma. Nie dosc, ze szuja to jeszcze idiota.
  • Odpowiedz