Wpis z mikrobloga

@wqrw: nikt nie odpowiada t powiem Ci, że nie mam go,ale też sie zastanawiałem nad nim. Nadal nie wiem co o nim myśleć. Telefon sam w sobie podejrzewam, że genialny. Skoro m2 mini mi śmiga aż miło. Poruszyłem kilka razy temat na forum i właściciele bardzo zadowoleni. Brakuje jednak stabilizacji optycznej.
Tylko cena... konkurencja silna w tej kwocie. 1250 w polskiej dystrybucji, a za 100 zł więcej mam nexusa 5x... Gorsze
@MRacheron: nexus mnie nie interesuje, mx5 nie ma dla mnie żadnych wad na papierze, ciekaw jestem tylko czy po dłuższym użytkowaniu nie wychodzą jakieś konkretne problemy. W tej cenie nie znajduję sprzętu o podobnej wydajności i z aparatem tej klasy.
@MRacheron ja mam. Codzienne użytkowanie to troszkę ostre krawędzie np. Otworów od głośnika. Nieprzyjemne uczucie kiedy dotykasz tel i cie coś lekko szoruje. Miałem 2 modele mx5 i zarówno jeden i drugi tak miał. Ustawienia głośności są kiepskie, najcichsze ustawienie jest wg mnie za głośne. Telefon ogólnie szybki, nie miałem sytuacji od 6msc żeby jakoś totalnie się zaczął na dłuższą chwilę. Jedyne co to miałem bricka przy wgrywaniu nowego softu v5.
Z
@MRacheron: Aparat jest od Sony z tego co pamietam. Nie jest zly ale do idealow nie nalezy. Przy slabym swietle troche sporo szumow, dioda doswietlajaca dwutonowa daje rade w pokoju 4m x 4m ale w przestrzeni to szukaj wiatru w polu. W swietle dziennym na auto aparat niczego sobie, ladnie wychodza zdjecia chociaz brakuje ciut lepszej stabilizacji obrazu, nie wspominajac juz o optycznej. Najbardziej jest to odczuwalne kiedy musze zrobic zdjecia
@wqrw: mam ten telefon od lipca tamtego roku, sprowadzany od razu jak było to możliwe. Od tej pory jestem bardzo zadowolony, nie do końca podzielam to co pisał @boskit0ny ale to może dlatego że wcześniej miałem sgs4. Telefon skład mnie działa stabilnie, szybko, wszystko ładnie telefon można dostać za tysiaka, stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny. Dla mnie telefon musi mieć amoled, xiaomi tego nie ma więc dla mnie odpada.
@MRacheron: że aparat jest kiepski, moim zdaniem jest super. Nie równam go do, w sumie nie wiem czego, ale jak na telefon za tysiaka jest super. Swój telefon noszę całe czas w silikonowej obudowie więc ewentualnych szorstkosci nie czuje. Może to jest ten minus co mogę powiedzieć że telefon bez case'a wydaje się być bardzo delikatny, sgs4 nosiłem normalnie jak Pan Bóg w Chinach stworzył, a tu jednak mam obawy że
@MRacheron: do odblokowania wystarczy przytrzymać palec na przycisku. Nie trzeba naciskać. Działa bardzo szybko :) ogólnie polecam ten telefon. Jedynym problemem jest aparat o którym wcześniej już wspomniano
@MRacheron: No to inaczej:

Najpierw musisz jakoś wybudzić telefon do ekranu blokady. np:
Naciskając przycisk blokady (ten obok przycisków głośności),
lub
wykonać jakiś gest na ekranie (np podwójne tapnięcie)
lub
nacisnąć główny przycisk (ten w którym jest czytnik lini)

a następnie przyłożyć palec do czytnika.

Możesz to skrócić poprzez naciśnięcie głównego przycisku i pozostawienie palca na nim przez chwile. Wtedy się obudzi i odblokuje.

Ale sam czytnik do skanowania palca nie