Wpis z mikrobloga

  • 1
Czy ktoryś z Mirków albo Mirabelek może doradzić jakiś parowar do 200zł? Chcę zrezygnować ze smażenia i przerzucić sie na gotowanie na parze. Nie kieruję się ideą otrzymania dzięki temu super mocy. Od jakiegoś czasu zaczęło mnie odpychać od smażonych potraw. Pomyślałem że może czas zmienić nawyki żywieniowe na te zdrowsze. Preferuję ryby i warzywa, ale nie gotowane w wodzie.
#jedzenie #zdrowie #gotowanienaparze #gotowanie
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nofink: Jest różnica w smaku pomiędzy np. gotowanym mięsem w wodzie a gotowanym na parze? To samo z ryżem, kaszą?

Mogłbyś podać model parowaru?
  • Odpowiedz
@loculi: z innej beczki, polecam szybkowar. Mięsa też da się robić i prawie nic smaku nie ucieka. Do tego ułatwia życie. Ziemniaki ugotowane w 13 minut. Zupa ugotowana raz-dwa.
  • Odpowiedz
@loculi: a po co gotować ryż i kaszę na parze? Mięso z parowaru jest lepsze od gotowanego, gorsze od smażonego. Coś pomiędzy. Nie kupuj wolnostojących parowarów tylko garnek z sitkami na kuchenkę.
  • Odpowiedz
@Tymian: @loculi: Szybkowar wiadomo lepszy ale też droższy. Nie zwykły szczelny garnek za 100zł z tesco ale lepszy garnek znanej firmy za 700zł, który mierzy ciśnienie itd.
  • Odpowiedz