Wpis z mikrobloga

@Johnny_Revolta: Dlatego mówię, że nic pisać nie będę :P. W przyszłości pomyśl o Nannostomus beckfordi- drobnoustek z CW, ramirezy będą miały duże szanse na odchowanie młodych- nie to co przy wygłodniałych neonach :D.
@Johnny_Revolta: Ale mam nadzieję, że to będzie kwaśne LT ;)? Testowałem na zerowych twardościach, przy nawet 6,0 pH LT- ziemia i torf. Bardzo ładnie wszystko rosło, polecam. Jak dobrze pamiętam, to w pewnym momencie nawet 5,8 było :P. Do neonów możesz pomyśleć o jakiś pielęgniczkach z CW. A. trifasciata, Nannacara anomala, A. borelli.
@Papja: no a jak inaczej? :) Jeśli będę zakładał LT, to już pielęgnic nie chcę. Dokupię wtedy neonów i dam im spokojnie żyć :)

BTW - szukam czegoś na dno, jakichś mały smyków żeby buszowały po piasku i gruzobelli, polecisz coś?
@Johnny_Revolta: Do tego baniaka w sensie :P? Niestety, najczęściej spotykane kiryski są zbyt masywne na Twoje ryby(Czytaj sterbai, aeneus i paleatus), a idealne mniejsze kiryski (pandy) to inna temperatura :/. Ale jest na to rozwiązanie :D. Corydoras habrosus- w porównaniu do hastatusów i pygmaeusów rzeczywiście śmigają raczej przy dnie, chociaż i one lubią ławicą popływać po środku baniaka :P. Jeżeli jednak coś trochę większego to metae, albo similis(ale one potrafią też
@Papja: 10 cm - chyba kwadratowych :) Habrosus, też (tak jak piszesz) jak się zbiją w grupę, to zajmują środek, patrzyłem na ich zachowania na yt. Reszta, wiem - za duże. Tak mnie to męczy cały czas, bo jednak coś by się tam przy dnie przydało...
@Johnny_Revolta: To ja nie wiem co robię źle, bo jestem początkującym akwarystą i mam 112litrów i oświetlenie Aqauel Ecolight sunny - T5 24W 6500K i do tego 60 cm świetlówka led 5630 ok. 10W i rośnie mi to słabo, może przez brak nawożenia.