Wpis z mikrobloga

Kurde, Mirasy, wkurzyłam się.( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jako kobieta w ciąży, chciałabym unikać dymu papierosowego, żeby nie być dla dziecka komorą gazową.
Ale jak mam to robić?!

Idę niewinnie chodzikiem i K#RWA nie mogę nie wdychać, bo przede mną radośnie popierd#la stado lokomotyw i ani to wyminąć, ani za tym iść. Albo zamiast w jednym miejscu sobie ustać, to rozstawią się równomiernie pod calusieńkim budynkiem, żeby się ściany dymu nie dało pokonać, i na ch.... na co się pytam?! Żeby wkurzać? Truć?

Stań palaczu przy śmietniku, czy w jednym miejscu usiądź na dupie, a nie rozsiewasz zapaszki po całej ulicy!
I jeszcze leząc, nie patrząc za siebie ostentacyjnie popiół strąca, a co tam, że komuś na japę, czy na kurtkę!
Macie wy ludzie rozum i godność człowieka?


#rakcontent #patologiazewsi #boldupy #gorzkiezale
  • 86
  • Odpowiedz
@deroo: To wyjdę. Są konsekwencje i jest odpowiedzialność. Zapłacę i wyjdę. Poza tym, ileż razy na miłość mam powtarzać, że są restauracje przeznaczone specjalnie dla osób z małymi dziećmi, gdzie się nie trzeba o wszystko srać? Przyjemniej byłoby siedzieć w takim miejscu, niż znęcać się nad sobą i innymi, co tu tak ciężko zrozumieć? :)
  • Odpowiedz
Mieszkanie w domu z podwórkiem rozwiązuje sprawę. Oraz dobra lokalizacja, z dogodnie wyciszonym mieszkaniem, gdzie nie musisz słuchać sąsiadów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tutorzyc: chodzenie po zamkniętym podwórku i szczelne okna rozwiązują sprawę spacerów bez palaczy w okolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@deroo: A gdzie napisałam, że to moje pierwsze dziecko? ;) A poza tym, 6 lat pracy jako niania/opiekunka czyni mnie większym znawcą, niż Ciebie :) Czytanie, to sztuka :D
  • Odpowiedz
@rusty_zn-e: A przejdź się chłopie 20 minut na spacer po centrum miasta i zastanów się nad tym, co piszesz. Pod każdym biurem, przystankiem, na chodniku, wszędzie. To kwestia kultury, a nie ile ja się dymu nawciągam.
  • Odpowiedz
  • 10
@Tutorzyc: co do samochodów, to slyszalas mirabelko o NOx'ach oraz o tym, że średni samochód w Polsce ma powyżej 10 lat i aktualnie nie spełniły choć jednej normy Euro? Popatrz na te wszystkie ropniaki co dymia tak jak kominy nie powiem skąd. Gwarantuje Ci, że to jest dużo gorsze od znikomego wdychania dymu, który Ci nie zaszkodzi. Co innego palenie bierne w pomieszczeniach zamkniętych, ale kultura Polaków już się trochę
  • Odpowiedz
  • 2
@Tutorzyc: Wszyscy kupmy nowe samochody! z dpfami, katalizatorami, adblue i zrobmy ogólnopolskich polski zakaz jazdy starymi samochodami! zakazmy fajek! genialny pomysł.. Co do palenia przed urzędami i innymi takimi miejscami to ludzie tam palą bo w środku nie moga. Sam jestem palaczem i po części rozumiem twój ból dupy ale wrzuc na luz kobito ( ͡° ͜ʖ ͡°) bobasa masz w drodze, nie stresuj go niepotrzebnie
  • Odpowiedz
@Tutorzyc: Z jakiegoś powodu oni mają odwrotne podejście. Raczej starają się nie sprawiać kłopotu, żeby nie być dla nikogo "przeszkodą". Kobieta z wózkiem idąca z naprzeciwka nigdy mi nawet miejsca nie zrobi, choćbym musiał iść po błocie. Tylko niech nie płacze, gdy ją potrącę ramieniem.
  • Odpowiedz
@Tutorzyc: Zgadzam się, palenie w miejscach publicznych powinno być zabronione. Tak samo jak wrzeszczące bachory ze śmierdzącymi pampersami, ludzie źle ubrani, Janusze ze zgniłymi zębami którym wali z papy, grube, śmierdzące potem baby, jaskrawe fryzury #!$%@?, rurki gimnazjalistów, za małe dekolty, zbyt duże dekolty, golfy II na ulicach i tysiące innych rzeczy.

  • Odpowiedz