Wpis z mikrobloga

#katolicyzm #ateizm #luzneprzemyslenia

Temat: życie po śmierci

Podsumujemy: (wy katolicy) wierzycie że po śmierci jest kontynuacja egzystencji dzięki waszemu Bogowi, który oczywiście sam wygląda jak człowiek i jest najpotężniejszą istot we wszechświecie a czy potężniejszą od wszechświata to już temat do dyskusji (paradoks powstania Boga).

Moje pytanie brzmi: po co istnieć po śmierci, czy aż tak egocentrycznie uważacie że jesteście na tyle wartościowi aby to miało sens? Wasze uprzednie życie a raczej jego wspomnienie: dzieciństwo+szkoła+praca+rodzina będzie miało jakiś spektakularny
wpływ na dalszą egzystencję wszechświata? A może to zwykły strach przed końcem waszej świadomości istnienia?

Wnioski: ludzie sami wymyślili sobie bogów aby nie popaść w paranoję związaną z lękiem przed śmiercią, oczywiście każdy boi się w różnym stopniu stąd w różnym stopniu ma tendencje do wierzenia bądź nie wierzenia z również równym stopniem wahania.
  • 7
"Moje pytanie brzmi: po co istnieć po śmierci, czy aż tak egocentrycznie uważacie że jesteście na tyle wartościowi aby to miało sens?" ...A może to zwykły strach przed końcem waszej świadomości istnienia?"

@rbk17

no wedlug nas czyli osob wierzacych istnienie po smierci ma sens zycia wiecznego z Bogiem. Jedni nie beda cieszyc sie Niebiem. Z punktu widzenia osoby wierzacej to zycie na ziemi ma olbrzymi sens i wplyw na to czy bedziemy
@rbk17: wydaje mi się że popełniłeś pewne błędne założenia:
1) zakładasz, że każdy wierzący wierzy tylko dlatego że boi się śmierci (nawet jeżeli zakładamy że to strach podświadomy). Nie neguje że takich ludzi jest sporo, może nawet większość - ale IMO nie o to chodzi w wierze
2) Błache ale jednak, to nie Bóg wygląda jak my, tylko my jak on ( mam tu na myśli wspomniane podobieństwo Biblijne)

Co do
@rbk17:

(wy katolicy) wierzycie że po śmierci jest kontynuacja egzystencji dzięki waszemu Bogowi


tak

który oczywiście sam wygląda jak człowiek


nie, Bog Ojciec nie jest przedstawiany jak czlowiek, Duch Sw tez nie, a Jezus nie tyle wyglądał jak człowiek, co byl czlowiekiem, postacią historyczną sprzed 2000 lat.

jest najpotężniejszą istot we wszechświecie a czy potężniejszą od wszechświata to już temat do dyskusji (paradoks powstania Boga).


Bóg nie jest stworzeniem, nie powstał.