Wpis z mikrobloga

Rodzice mają konto "od zawsze" w PKO BP. Twierdzą, że dodatkowe opłaty jakie mają to około 200zł na rok. Namawiałem ich na ING, ale nie chcą zmieniać banku, bo tak. Teraz z banku do nich ktoś wydzwania z opcjami:

1) mogą zmienić karty zdrapki na kody SMS, ale twierdzą że ten ktoś powiedział, że trzeba mieć aplikację iPKO wtedy - bzdura prawda? Ja rozumiem, że w PKO jest opcja karta zdrapka/kody sms/tokeny w iPKO. Ale nie ma wymogu posiadania aplikacji przy autoryzacji SMS'em? Swoją drogą z wszystkich trzech opcji SMS wydaje mi się najbezpieczniejszy.

2) Mogą zmienić konto na darmowe (pewnie chodzi o Konto Za Zero), ale zmieni się im numer konta... Czy faktycznie bank nie może zmienić typu konta/oferty bez zmiany numeru?

Albo moi starsi nie ogarniają już kompletnie, albo PKO manipuluje w takich rozmowach. Albo drugie jest wynikiem pierwszego, wyczuli, że ktoś nie ogarnia i coś próbują ugrać. Ja nie miałem nigdy styczności z PKO stąd zwracam się do Was z prośbą o informację, gdzie tam są jakieś kruczki.

#banki #bankowosc #pkobp #kiciochpyta
  • 16
@mafef: No właśnie, powinni takie rzeczy robić bez problemu.
@bartez_94: Każę im w takim razie zmienić na SMSy.
@trampek: A z numeru konta nie wynika czasem informacja o placówce? W takiej sytuacji przenoszenie między bankami chyba jest nie możliwe.
@navry: Najlepiej namów ich na rezygnację z PKO. Pracuję u konkurencji, wiem o czym mówię;)
Ta firma bazuje wyłącznie na przywiązaniu klientów i tym "od zawsze" o którym piszesz. Stricte ofertowo są na szarym końcu- w zasadzie to jakiś fenomen, że jeszcze ktoś korzysta z tak przepłaconych usług finansowych. Konto za zero wcale nie jest za zero;) i to jedno z najgorszych kont na rynku. Nie tylko przez opłaty, ale przejrzystość
@flz_: akurat PKO BP to jest najlepszy bank na rynku polskim, same opłaty może czasem się różnią na jego niekorzyść, ale jest dużo sprawniej działąjący niż reszta. Ja polecam, a posiadam też rachunki u konkurencji.
@trampek: @bartez_94: @flz_: Szybko im poszło. Właśnie dostałem telefon, że zdążyli już zgodzić się na Konto Za Zero. Po wizycie w oddziale został im ten sam numer i zmienili autoryzację na smsy.

W sumie Konto Za Zero wygląda podobnie jak to w ING. 300zł miesięcznie płatności kartą chcą, aby była za darmo - czego się w bezpośrednio nie zapłaci do banku to się zapłaci w sklepie w cenach produktów.
@navry: zmiana typu konta z zachowaniem numeru zazwyczaj kosztuje, ale jak masz jakieś stare, to możliwe, że jest to darmowe
@flz_: co jest słabego w bankowości internetowej PKO BP? Pytam z ciekawości, bo sam mam tam konto i nie zauważam jakichś wad, ale może nie mam jakichś dużych potrzeb.
@bartez_94: a konkretnie, czemu jest najlepszy?:)
od najwazniejszych rzeczy:

Ma najlepsze RRSO kredytów? Nie, ma beznadziejne. 11 ! na rynku, o ile nic się nie zmieniło od ostatniej konferencji na której byłem.
Najlepsze lokaty? Nie, ma przeciętne. I to tylko te długoterminowe, na krótszą metę ma słabe.
Czy ma największą sieć bankomatów? Nie, ma podobną do całej reszty mniejszych banków.
Najlepsza obsługa klienta? Proszę Cię...
Z ich zalet mogę wymienić wyjątkową
@flz_: a według mnie:
-najlepsza pomoc poprzez infolinię
-bardzo dobra obsługa w placówkach ( fakt często kolejki bo starsi ludzie mają tam pełno kont, ale oni zwykle biegają do kas, a to mnie nie dotyczy raczej)
-najwięcej bankomatów w Polsce, a przynajmniej może się tak wydawać bo zawsze są pod ręką
-mam najlepsze oprocentowanie rachunku oszczędnościowego oraz konto za 5 zł do 30 roku życia z bankomatami na cały świat, przy
-najwięcej bankomatów w Polsce, a przynajmniej może się tak wydawać bo zawsze są pod ręką


@bartez_94: To żeś pojechał... http://www.karty.pl/bankomaty.php?statystyka=bank
2 razy mniej od Euronetu. Najlepiej mieć wszystkie bankomaty w Polsce za darmo, wtedy nie ma problemu z wybieraniem sieci. Pod tym względem oferta PKO BP leży i kwiczy.

mam najlepsze oprocentowanie rachunku oszczędnościowego


@bartez_94: To chyba musi być jakieś promocyjne oprocentowanie, bo PKO BP ma najgorsze oprocentowanie na rynku
@bartez_94: @bartez_94: To jest temat na długą dyskusję.
Pewnych rzeczy nie da się zmierzyć- jeden konsultant jest miły i rzeczowy, inny nie. Tak samo obsługa aplikacji jednemu się podoba, innemu nie. Dlatego to, czego nie da się przekazać w liczbach pomińmy- o gustach się nie dyskutuje.
Najmocniejszy i najsensowniejszy argument jaki przychodzi mi do głowy-
http://www.pkobp.pl/oplaty-i-prowizje/
Gdyby trzeba było coś skopiować,bo ciężko znaleźć- daj znać.
Przypominam, że chwaliłem ich produkty
@MichaelT128: tak jak pisałem może się po prostu tak wydaje bo mają je w najlepszych miejscówkach, a i tak mnie osobiście to nie interesuje bo mam wszystkie bankomaty i konta w których muszę szukać swojego bankomatu albo euronetu odpadają na wstępie. Co do millenium i innych kont to może coś się teraz zmieniło, ale przeważnie były jakieś wymogi odnośnie kart wywyższane albo wpływ na konto, czego chciałem za wszelką cenę unikać
@navry: konwersja na Konto za Zero jest możliwa. Jednorazowo trzeba zapłacić 50 zł - numer konta zostaje ten sam. Trzeba przy tym zainstalować IKO (ale nie wiedzieć czemu, taki wymóg - później można odinstalować).
SMS-kody są darmowe. Nie wymagają aplikacji. Token IKO to alternatywa - wtedy apka potrzebna.