Wpis z mikrobloga

#ksiazki #coczytac

Elo Mireczki.

Mam ochotę przeczytać kolejną książkę, jednak kompletnie nie wiem za co się zabrać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ogólnie lubię fantasy (pokroju LOTR, wiedźmin), science fiction, thriller/sensacja/kryminał.

Z przeczytanych książek najbardziej podobały mi się: "Gra o tron", "Wiedźmin", "LOTR", "Marsjanin", kilka książek Dana Browna, "Polowanie na człowieka"(mega!).

Moglibyście podrzucić jakieś tytuły w podobnej tematyce, z wyżej wymienionych? ( ͡ ͜ʖ ͡)

PS Dodam że ostatnio walczyłem z "Similarion" - dałem sobie spokój chyba w połowie, bo wydawało mi się że czytam w 90% opis istot i trochę historii, po prostu się pogubiłem po drodze i wydawało mi się że to zlepek charakterystyk. "Nowy wspaniały świat" - jestem w 3/4 książki, jakoś ją zmęcze, nie zachwyciła mnie :/ Ale to może dlatego że naczytałem się jaka to super pozycja i miałem co do niej za duże wyobrażenie.

Dzięki z góry! ()
  • 24
@latko: Cykle Archiwum Burzowego Światła Briana Sandersona i Opowieści z meekhańskiego pogranicza Roberta M. Wegnera - biorąc pod uwagę ksiązki które ci się spodobały, to te powinny cię mocno wciągnąć
@booktoPL: Hm, uwierzę na słowo i zacznę teraz tą którą wymieniłaś ( ͡ ͜ʖ ͡) Dziś jakiś pdf, ale już zaczynam szukać jakiejś pozycji u mnie w mieście. Trzeba powiększać swoją kolekcje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@booktoPL: Przeczytałem pierwszą książkę. Zacząłem drugą.

Ogólnie nawet nieźle się czytało, niestety nie trafia do mnie czas i miejsca w jakich dzieje się akcja, do tego wmieszanie w to poezji, wierszy oraz historycznych postaci. Choć muszę przyznać, że zagadki, przebieg zdarzeń i kulminacyjna akcja fajnie zaskoczyły. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Niestety nie mam weny na dalsze czytanie tej serii... ( ͡° ʖ̯ ͡°