Wpis z mikrobloga

@wspodnicynamtb: jak to dlaczego? Bo pani Jadzia w moherowej spódnicy musi mieć obrazki na ścianach i gładki, pomalowany tynk. Inaczej taki kościół będzie nieważny, a modlitwa w nim na pewno nieskuteczna
  • Odpowiedz
@wspodnicynamtb: oryginalny projekt był całkiem niezły, widać jak bardzo zmienia się wyraz architektury wraz ze zmianą materiału. Z ciekawej, surowej przestrzeni zachęcającej do kontemplacji zrobiono typowy, tandetny polski kościółek. Ciekawe co na to architekt ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wspodnicynamtb: Zwykli ludzie nie przepadają za brutalizmem. Zdaje się, że po przebudowie wnętrze lepiej spełnia swoją rolę. Niby nie ma wielkiej szkody, po w pierwotnym projekcie kościół też nie był jakimś dziełem sztuki, ale ten ołtarz mogli zostawić, bo teraz to tylko pozbawiona czegokolwiek pusta ściana.
Edit: Zauważyłem nieukończone dolne ściany. Zmieniam zdanie.
  • Odpowiedz
@wspodnicynamtb: ma mój gust dół miliard ładnijeszy, do tego na górze chodziłbym tylko, gdybym nie miał innego wyboru. Może i "zwykły", "przeciętny" i "taki jak wszystkie", ale jednak wolę coś takiego, niż taki nowoczesny i wręcz straszny (w sensie: budzący grozę) badziew jak na pierwszym obrazku.
  • Odpowiedz
@wspodnicynamtb: Tado Ando upadłby, jakby zobaczył:D Dziwię się,że architekt nie daje 'instrukcji obsługi' do takiego budynku. Przecież ten dywan na stopniach, droga krzyżowa na ścianach, czy obrus na ołtarzu to jakaś porażka. O obrazku z dołu nawet nie wspiminam..
  • Odpowiedz
@sipos: tak sie sklada, ze obrus na ołtarzu być musi i tyle. Krzyż za ołtarzem też jest błedem - architekt nie powinien był go tam wstawiać i dobrze, że został zamurowany. Zdjecie u dołu bez szału, ot zwykły współczesny (czyli jak dla mnie brzydki) kościół.
  • Odpowiedz
@wajdzik: Obrus ok, ale nie taki! Te male detale wpływają na odbiór architektury,a niestety z takimi kiczowatymi, kościół wygląda jakby ksiądz się do niego 'wprowadził' przed końcem budowy.
  • Odpowiedz