Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie do was. Jak masterować kawałki w reaperze? Czym się sugerować? Czy może to przychodzi z czasem? Nagrałem dzisiaj taki filmik i wydaje mi się, że ma za dużo "góry". Jak ściąć górne pasmo? Tak to się nazywa? Equalizerem?

Ktoś używa z was Reapera na co dzień? :)

#gitara #produkcjamuzyki
R.....x - Mirki, mam pytanie do was. Jak masterować kawałki w reaperze? Czym się suge...
  • 10
  • Odpowiedz
@Rezix: - Obczaj sobie jakieś tutoriale miksowania audio dla początkujących, jak chcesz zacząć się w to bawić.
- Nowe struny zazwyczaj podbijają górę i rozjaśniają brzmienie gitary, więc miej to na uwadze, jeśli 'góra' cię drażni.
- No i jak dla mnie, to nie masz za dużo góry, jest całkiem spoko :D
  • Odpowiedz
@Rezix: Odpowiedź na Twoje pytanie jest tak złożona, że nie ma szans odpisać sensownie w jednym poście. Rzuć okiem TU. Maeriału do czytania tam jest sporo, ale znajdziesz tam odpowiedzi na większość nurtujących Cię pytań.

W skrócie - czytaj źródła, oglądaj filmiki na jutube (polecam TEN kanał) i próbuj. Słyszenie rzeczy, i umiejętność obsługi narzędzi do kształtowania brzmienia będzie rosła, ale tylko, gdy będziesz poświęcał czas na naukę ich obsługi.
  • Odpowiedz