Wpis z mikrobloga

Mirasy, gdzie można wycenić książkę? Są jacyś specjaliści do tego, albo miejsca, które skupują rzadkie/niskonakładowe/ręcznie robione książki?

inb4 antykwariat, bo wiadomo, że podają cenę kretyńsko zaniżoną.
#ksiazki #literatura
  • 10
inb4 antykwariat, bo wiadomo, że podają cenę kretyńsko zaniżoną.


@gjk_: Skąd wiesz, że podają cenę zaniżoną, skoro nie wiesz jaka jest realna cena? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@valdo: bo mam już kilka doświadczeń z antykwariatami. to przecież jest oczywiste, że skupują za mniej niż mogą sprzedać, na tym zarabiają. a to cena wyjściowa jest wartością, która osiąga dana książka.

---
widzę, że mi wypieprzyło pół posta pierwszego. było napisane: na allegro była parę lat temu za sporą cenę, również kilka lat temu była na jakichś aukcjach licytowana.
@gjk_: Wiadomo, jak wyceniają na skup to zawsze zaniżą cenę, tak działa każdy skup.
Ale dlaczego w takim miejscu nie możesz poprosić o wycenę/określenie wartości zaznaczając od razu, że nie chcesz jej u nich sprzedać tylko poznać realną wartość produktu.
@valdo: możliwe, że mi ją podadzą. niemniej jednak, pytam o to czy Mircy znają takie miejsca, które zajmują się rzadkimi książkami.
W pierwszym lepszym antykwariacie z książkami do majzy raczej nie będą nią zainteresowani.
@gjk_: Zainteresowani może nie będą, ale największe prawdopodobieństwo, że tam właśnie trafisz na gościa, który po prostu zna temat. Coś takiego jak wycena starej książki to dość ciężka sprawa i widełki mogą być spore.
@valdo: nie jest stara, jest po prostu rzadka i ręcznie robiona. ok, spróbuję.

@ajakmyslisz: tzn. jak to działa? serio pytam, bo nigdy nic nie sprzedawałem przez allegro. ustawiam powiedzmy minimalną 1000, ktoś wpisuje sobie, że licytuje powiedzmy za 20 zł. wyskakuje mu info, że cena minimalna to 1000, więc nie może licytować nawet i za 900.

jeśli nie pojawiają mi się powiadomienia za każdym razem, gdy ktoś wpisał jakąkolwiek sumę,
@gjk_: wystawiasz powiedzmy na 7 dni od złotówki z ceną minimalną 1000,jest ona ukryta dopóki ktoś jej nie przekroczy. Jak ktoś da strowe to dostanie info, że nie przekroczył ceny minimalnej. No i zobaczysz na jakien cenie się skończy. Tyle, że jest to płatne ale nie wiem ile.