Wpis z mikrobloga

Szukam jakiejś książki o MS SQL. Interesuje mnie optymalizacja zapytań, tworzenie indeksów, dobre praktyki przy tworzeniu tabel i kolumn, tworzenie procedur i funkcji.
Nie interesują mnie zagadnienia związane z zarządzaniem serwerem bazodanowym. Nie mam i raczej nie chcę mieć z tym styczności.
Chcę usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę.
Znacie coś godnego polecenia?
#bazydanych #programowanie #mssql #sql
  • 6
@severian: jeżeli chcesz iść w kierunku DBA (a takie mam wrażenie) to tematykę zarządzania bazą także powinieneś zgłębić. Sama konfiguracja może mieć czasami duży wpływ na wydajność. Innymi słowy kwestia ilości pamięci operacyjnej, dostępne podsystemy dyskowe na których leży baza i wiele podobnych.
@ksiak: No właśnie jak najdalej od tego. Jestem programistą i pracuję w środowisku gdzie sami piszemy zapytania, z bardzo dużym naciskiem na wydajność i optymalizację. Do tego sami zarządzamy bazą danych od strony struktury - jak potrzebuję jakichś tabel i kolumn to sam je tworzę. Dlatego chciałem poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie.
@severian:
Professional Microsoft SQL Server 2008 Programming
SQL Server 2012 Query Performance Tuning, 3rd Edition
Expert Performance Indexing for SQL Server 2012
Pro SQL Server 2012 Relational Database Design and Implementation

W czym piszesz? W samym T-SQL? Czy też programujesz apkę nad tym?
Pro SQL Server 2012 Relational Database Design and Implementation

Ta jest dobra. Tylko jak programiści C# zajmują się projektowaniem schematu czy strategią indeksowania to nie wróży dobrze jeśli to duży projekt.