Wpis z mikrobloga

Dziś moja rodzicielka przy okazji podrzuciła mi #itemyzchin które do mnie przybyły w ciągu ostatnich dwóch tygodni(wynajmuję aktualnie mieszkanie 50 km od domu) i oto co tam było.

Przejściówka z wejścia US na EU(tacie do ładowarki do tabletu, bo ta którą ma jest do niczego). Kupiona za $ 0,58
http://www.aliexpress.com/item/EU-plug-Power-Travel-Converter-Adapter-Household-Plugs-Power-Adapter-charger-USA-US-EU-Europe-to/32256117261.html

Fioletowa mata łazienkowa za $ 3.74
http://www.aliexpress.com/item/17-x24-Non-slip-Mats-Carpet-Rug-Memory-Foam-Bath-Doormat-Mat-Bathroom-bath-room-kitchens/32280274404.html
Jest spoko jak za taką ceną - leciutka co może sugerować, że ciulowa, ale jednak do łazienki będzie ok. Kolor wybierałem pod mój #rozowypasek bo lubi fioletowy i chce też kupić taki dywan...

Kamerka Xiaomi Yi biała- kupiłem z myślą o wakacjach i moimi dronami (chcę nagrać kilka recenzji) na GearBest za $ 68.19
Instrukcja niestety tylko po chińsku, ale co to za filozofia spróbować samemu lub w razie problemów poszukać w necie artykułów? Widziałem już sporo jak ją ustawić lub jak usuwać błędy i radzić sobie z problemami(nieostry obraz, stłumiony dźwięk itp)

Mini dron CX-Stars za którego zapłaciłem $ 13.95
W końcu będę mógł pakować drona do plecaka nie trzymając go w pojemniku na zupę...
Nie spodziewałem się, że to bździdło będzie jeszcze mniejsze od Cheersona CX-10 i CX-10C (dodam zdjęcie w komentarzu)
Jest też trochę cichszy i wygląda dosyć śmiesznie ;]
Aparatura jest lekko uszkodzona, bo prawy drążek ciężko jest przesunąć do górnego prawego rogu, muszę rozebrać i zobaczyć o co chodzi.

No i gwiazda, czyli Cheerson CX-30W za $ 39.37 Bez monitora.
Po co mi on? Nie latałem jeszcze takiej wielkości dronami(średnie) i spróbuję nim pośmigać na dworze jak nie będzie wiatru. Poza tym, do tej marki mam zaufanie(to już mój czwarty dron spod skrzydła Cheerson)
Poprzednie to:
CX-10 - mój pierwszy dron i niestety już zepsuty - definitywnie go zniszczyłem jak po jednym z wieeeeeelu uderzeń i kiepskich lądowań próbowałem przylutować przewód od silnika i przypadkowo połączyłem dwie ścieżki i się spaliła elektronika
CX-10C - z kamerką - bardzo fajna sprawa. Kamera w takim maleństwie. Tyle tylko, że lata max 2:30 min
CX_Stars opisany wyżej

#dron 'ami umiem trochę latać (te tutaj to już kolejno czwarty i piąty, zacząłem ok rok - dwa temu) i jaram się nimi teraz niesamowicie.
Kupiłem je dlatego, że do tej pory w domu mam dużą, pożądną Walkerę qr x350 Pro, którą latałem kilka razy w tamtym roku i raz się rozbiłem(wleciałem w drzewo - konkretnie zaczepiłem o gałęzie) i nie chcę powtórzyć takiego czegoś. Uczę się więc na mniejszych jak latać po okręgu i kontrolować go niezależnie jak jest do mnie zwrócony. Jak narazie idzie mi bardzo dobrze - latam w pomieszczaniach i nie wlatuję już w ściany.

#chinskiecuda #chinskarecka #drony #xiaomi #pokazzakupy
Pobierz
źródło: comment_JlZvCQx6cOlcZD9DDBkygZxLkFAHm1zj.jpg
  • 11
@kodijak: kupiłem sobie taką po taniości i trafiły mi się strasznie ciulowe... rozłaziły się te bolce, jak ją rozkręciłem to się ledwo trzymały w środku... kicha. A ta trzyma się sztywno. Dlatego wolałem dać więcej aby była pożadniejsza (chyba, że wcześniej po prostu kiepsko trafiłem)
@gumis112211: o Cheerson CX-30W Dopiero teraz zauważyłem, że jest pilot więc to wersja z FPV. Interesuje mnie jak z zasięgiem fpv i opóźnieniami, bo w tym modelu sterowanie idzie z pilota ale obraz chyba po wifi do komórki?