Wpis z mikrobloga

Moze ktos jest zorientowany w temacie autoCADa i bylby chetny rozjasnic noobowi cos
Postanowilem, ze warto opanowac autocada, bo programowanie mnie nigdy nie krecilo, a zdecydowanie wole myslec o przedmiotach i ich rysowaniu w 3d, drukowaniu w 3d ewentualnie itp, niz babraniu sie w 2d
No i teraz pytanie - jak zaczac? Jak tanio uzywac cada? Gdzie sie uczyc? Czy warto robic jakies certyfikaty? Ktora dzialka najbardziej przyszlosciowa?
#kiciochpyta #autocad #cad
  • 6
@quit13: Tanio tylko na studiach - powinieneś mieć możliwość pobrania wersji studenckiej. W innych przypadkach cena za CAD zwala z nóg - chyba, że rozważysz inne wersje oprogramowania ( ͡º ͜ʖ͡º). Co do certyfikatów z mojego doświadczenia wpisujesz w CV CAD na rozmowie proszę narysować to i to - bez przeglądania śmiesznych papierków.
@quit13: O jakim myśleniu w 3D mówisz? Oprócz AutoCada jest dużo innego oprogramowania do tworzenia modeli w 3D. Inventor, SketchUp, 3DS, Rhino. Co później z tymi modelami chcesz robić? Dokumentować na płasko, drukować, wycinać?
@quit13: jak nie kręci cie babranie sie w 2d to nie bierz sie za autocada bo on do tego właśnie służy, z tego co piszesz to najlepiej sie weź za fusion 360, solidworks lub podobne. certyfikaty nie bardzo, lepiej sie uczyć z tutoriali z internetu lub któregoś forum
@prdlt: mysle raczej o prototypach przedmiotow albo rzeczy pokroju aranzacji wnetrz. Z tego co sie orientowalem to inventor jest do przedmiotow wlasnie. @przemd11: chodzi mi bardziej o 2d artystyczne, a nie techniczne. O ile loga bym z checia projektowal, to nie jakies retusze pyskow robil:p