Wpis z mikrobloga

kur... jak patrze na oferty w swojej branży < pdk > na UK / Leeds / Barnsley + / - 25mil to mnie rozwala ... wszystko 35-60k ASAP.
Aż czuje jak te moje wszystkie cebulki uciekają z siateczki.... czuję jak te moje cebule mi uciekają pomiędzy palcami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ale jeszcze rok... (myślę rok) przygotowania... expa w pracy i expa angielski min. C1 ze ~5k gbp na start.... i lecim.
... bo cóż więcej potrzeba?

#uk #emigracja
  • 29
@matiit: Gdy szukalem pracy w CNC to nie liczylo sie doswiadczenie z poza UK. Teraz gdy szukam jako System Administrator tez sie nie liczy doswiadczenie poza UK.

Ponad to moja, zona ma kilkuletnie doswiadczenie jako Inzynier Architekt w Polsce i wiesz co? Tez sie nie liczy doswiadczenie poza UK!

Dlaczego? mam pewne przemyslenia ale nie chce wprowadzac w blad. Pisze jak jest a spedzilem w UK juz lacznie 2lata.
@trustME: Brawo. Jestes szczesciarzem.

W wiekszosci przypadkow nie jest tak kolorowo. Rekrutujacy pyta o doswiadczenie w pracy na terenie UK. Nie masz? trudno szukaja dalej. Takie sa wymagania klientow.
@Frytek2000: zależy od branży, ale zdarza się, że po prostu są inne przepisy za granicą (np. wszelkie uprawnienia w budowlance) i dlatego niewiele dla nich znaczy doświadczenie zza granicy. Przecież wszyscy wiemy, że wszędzie nie ma problemu, a w UK musi być inaczej, niż wszędzie, tak po brytyjsku.
@jaskiniowiec88: Najwiekszym problemem na poczatku jest wlasnie brak udokumentowanego doswiadczenia na terenie UK.

Przy kazdej okazji jak ktos chce cie zatrudnic to o to pyta i musisz sie grubo tlumaczyc, zachecac go i czarowac a gdy pojawi sie gosc ktory takowe ma to zajmuje Twoja potencjalna posade od bata.

Spedzilem 1.5roku w Londynie, 7miesiecy w Swansea, pomieszkiwalem w Coventry czy Brighton a obecnie znow jestem w Londynie i znow zderzam sie
@Frytek2000: nie. Nie masz racji. Razem ze mną przyjechało 2 kolegów, stawki trochę mniejsze,ale ze względu na mniejszy exp. Tylko w branżach z innymi przepisami, tak jak mówi @system_shock to może być prawdą to co mówisz.
To samo z programistami przecież - rzesza przyjeżdża i wskakuje na dobre stawki
@system_shock: W moim przypadku domyslam sie, ze chodzi o standardy rozwiazan, i jezyk branzowy. Ktos komu oferuja kupe kasy powinien swobodnie poslugiwac sie zargonem w ich jezyku a nie dopiero sie wdrazac, zwlaszcza, ze na twoje miejsce sa ludzie ktorzy juz sie nim posluguja.

W przypadku mojej Zony moze to byc jak wspominasz sprawa regulacji oraz zapewne takze jezyka.
@trustME: TrustMe... ty zawsze w kazdym temacie o UK uwazasz, ze nie mam racji. Zyj sobie w tym swoim ciapakowie i daj juz spokoj stary.

To co pisze wynika z moich osobistych doswiadczen a nie kolegow, kolezanek i zaslyszanych informacji. Najwidoczniej mamy odmienne doswiadczenia.
@Frytek2000: Nie pamietam gdzie bym sie z Toba sprzeczal wczesniej.
Może macie akurat pecha z branżami Ty i żona...
Ja inżynier mechanik - ściągnięty do UK przez Anglików, podobnie 2 moich dobrych kumpli.
Żona pielęgniarka - praca w 2 tygodnie, uwzględnione doświadczenie z PL.
@trustME: Jakis czas temu atakowales mnie w dyskusji a propos standardu zycia i wydatkow w Londynie. Ale mniejsza.

Nie wiem jak z mechanikami sprawa wyglada ale sluzba zdrowia w UK pochlania jak gabka wiec nie dziwi mnie taka sytuacja.

Mam wypracowane doswiadczenie glownie jako UNIX System Administrator oraz CNC Programista, Ustawiacz i Operator.

Gdy przyjechalem do UK pracowac w CNC to z wielkim dystansem mnie zatrudniono, ignorujac doswiadczenie w Polsce. Traktowano
@Frytek2000: ja sie z toba zgodze bo mam te same doswiadczenia co ty:) niestety historia kazdej osoby jest inna i jakby tak przeswietlic w 100% tych wszystkich wychwalaczy ile to oni nie zarabiaja to by sie okazalo, ze robote najczesciej maja przez firmy rekrutujace w pl ewentualnie firmy z pl wysylaly ich na jakies projekty i w ten spsob sie wkrecili. W konskekwencji i tak sie okazuje, ze dymaja za pol