Wpis z mikrobloga

Mirki mam zamiar kupić samochód i zastanawiam się nad Focusem mk2, a Mazdą 6 lub 3. Jak wiadomo Mazdy lubią gnić to od razu pytanie ile może kosztować reperacja podwozia? No i na co uważać przy kupnie?
Jestem otwarty również na wasze propozycje i jeśli macie jakieś lepsze samochody tak do 15000 tys. to śmiało podawajcie.
- moc: od 90KM
- 5 drzwi
- najlepiej benzyna, bo prawdopodobnie dojdzie później LPG.
- kolor obojętnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha i nie mam tysiąca ani nawet 100zł do dołożenia i kupna czegoś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#samochody #ford #mazda #kupnosamochodu
  • 23
@kolorowy_jelonek: ja mam Mondeo mk3 1.8 pb, odpowiednik Mazdy 6, trochę starszy technologicznie niż focus mk2, ale do takiej ceny to kupisz full wypas z końca produkcji i zostanie jeszcze na rejestrację i ubezpieczenie. ja za swojego dalem właśnie 15 tys ale w 2013 roku jako 9 letnie auto z niedużym przebiegiem. Szybko tracą na wartości , mój warty teraz może z 11-11,5 tys ale tylko dlatego ze nie żałuje kasy
@kolorowy_jelonek: silnik jest praktycznie bezawaryjny, ma łańcuch rozrządu. Oczywiście nie są to silniki idealne. Przy dużych przebiegach wymienia się klapki kolektora dolotowego, bo może wpaść do cylindra i kaput. W praktyce klapki te słychać jak stukają więc jest czas na wymianę. No i przypadłość wszystkich durateków to zapiekajace się pierścienie przy nieodppwiedniej eksploatacji auta (lany zły olej, zbyt ciezka noga, niedogrzewajacy się silnik).
Jeśli chodzi o rdzę to modele z końca
@jabukasiga: Powiem, że Mondeo nie brałem zbytnio pod uwagę, ponieważ bardziej podobał mi się focus mk2 w hatchbacku, ale po twoich postach przejrzałem kilkanaście ofert i rzeczywiście kupując bogatą wersję Mondeo mk3 z 2005 z łatwością zmieszczę się w budżecie. No szczerze zainteresowałeś mnie tym, choćby po to warto było spytać się na mirko :)
@ksiak:
@kolorowy_jelonek:
Z ta ruda to różnie bywa, trzeba dobrze poogladac auto przed kupnem, to podstawa. Jak już przy oglądaniu widzisz duże pęcherze to trzeba się zastanowić nad kupnem ew zbić z ceny dobrze. Ja np. niezauwazylem rdzy (tragedii nie było) na dolnym rancie (zgrzewy) jednych drzwi od wewnątrz ( z zewnątrz jeszcze nie wyszła). Pojechalem do dobrego szpeca, wziął 350 za te drzwi (niemało) + 350 za konserwacje profili