Wpis z mikrobloga

jestem wlasnie na sri lance, bardzo ladnie, plaza super, ludzie mili, ale jakby nie patrzec kraj trzeciego swiata pelna geba, choc nieco czysciej niz w indiach i nepalu.
aktualnie jestem w byle miescinie Matara, ale na kazdych swiatlach licznik odliczajacy czas do zielonego czy czerwonego swiatla, we wrocku widzialem to jakies sto lat temu, w lodzi chyba sie #!$%@? nigdy tego nie doczekam -_-
##!$%@? #lodz #podrozujzwykopem #gorzkiezale
  • 10
@wiewior_s: w Łodzi aktualnie (teoretycznie, na razie od kilku miesięcy system uczy się miasta) jest technologia 2 levele wyżej, tzw. inteligetne skrzyżowania która mają zmienny czas trwania cyklu w zależności od obłozenia na drogach, pogody, pory dnia itp. Niestety jedno wyklucza drugie bo inteligetny cykl może mieć kaprys że w trakcie trwanie czerwonego stwierdzi że zmiana nie będzie za 30 s. a za 5 s. Mniej spektakularne, ale podobno w skali
  • 1
@Radus: niby jest ten system, ale zeby zachodnia przejechac na zielonej fali to musze jechac 70-80, przy ograniczeniu do 50, wiec pierwszy lepszy patrol mi moze dac mandat az milo, z kolei jak jade strykowska-palki i dalej na poludnie to czasem na kazdych jednych swiatlach czekam... w trojmiescie maja konkret system, przez cala gdynie i gdansk mozna przejechac bez problemu zgodnie z ograniczeniem 70 i nie zatrzymac sie nigdzie...
@wiewior_s: znajaz ZDiT tez sie boje tego w Łodzi, że finalnie spieprza (jak tablice informacyjne dla tramwajów) ale dajmy czas az oficjalnie powiedza ze koniec konfiguracji. Póki co poza godzinami szczytu (np. niedziele) całą Zachodnią na południe i Aleje włókniarzy mam zieloną falę.