Wpis z mikrobloga

Ostatnio zmieniłem komputerek na nieco lepszy i zastanawiałem się co zrobić ze starym sprzętem. Wpadłem na pomysł, żeby zrobić z tego badziewia serwer do domu, z którego odtwarzał bym jakieś filmy, ewentualnie postawił bym TS3 i coś jeszcze. Problem tylko w tym, że nie wiem jaki zasilacz dobrać bo stary poszedł do nowego kompa. Specyfikacja:
- procesor Intel Core 2 Duo E8400
- mobo Asus P5B-Deluxe
- ram 6 GB
i do tego jeszcze z 2-3 dyski po 1 TB mógł bym wpakować.
Co mogli byście mi polecić? Ile watów brać? Bo wydaje mi się, że więcej niż 300 nie ma sensu.
#komputery
  • 8
@Vidar:
Tak z ciekawości w jakich kościach masz RAM?
2x2 + 2x1 ?

Mam dość podobny zestaw w domu, od czasu do czasu używany, tyle, że jest tam 2x1 GB RAM, czy jak dorzucę 2x2 to będzie dobrze działać, czy lepiej, żeby wszystkie kości były tej samej pojemności?
@Frytek2000: Bez karty graficznej :P Nie wiem czy RPi2 da radę bo chętnie bym jeszcze poeksperymentował z serwerami www i serwerami gier, a jednak kompa daje większe możliwości.
@LBL-LBL: mam 2x2 GB i 2x1GB po 800 MHz i całkiem dobrze działało w sprawach typu internet, filmy itd.
@Solitary_Man: Dzięki. Myślę, że kompa nie będę zostawiał na 24h włączonego, chyba że zaistniała by taka potrzeba, ale to raczej rzadko by