Wpis z mikrobloga

@Oskarek89:
Kodeks karny:
Art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie,
@Mr_kolek: Te artykuły, które napisałem, to broń obosieczna. Napisałem je teraz w kontekście tego gościa na filmiku - jeżeli @mar111cin straci pracę, zostaną upublicznione jego zdjęcia, adres, cokolwiek, to może powoływać się na te artykuły. To samo może zrobić ten gościu w stosunku do osób komentujących filmik pod wykopem w sposób chamski. Czy @mar111cin zrobił coś niezgodnego z prawem publikując znalezisko? Na zdrowy rozsądek wydaje mi się, że nie - nie
@Oskarek89: trzeba przyznać że gęba pasująca do stereotypu o BMW, nie dziwię się że @mar111cin się przestraszył i poddał, chyba że to tylko taka zasłona dymna.

Swoją drogą, jeśli to nie jest jakiś ich wspólny bait to o co w ogóle temu typowi chodzi? Sam wrzucił ten film do internetu, razem ze swoimi danymi, a teraz czepia się kogoś kto go tylko zalinkował?
No i jeszcze to oczywiście
Kodeks karny:
Art. 190 a

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istonie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inna osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

§ 3. Jeżeli