Wpis z mikrobloga

Core Java


@kisi3l: czy skrupulatne przerobienie tej książki + praktyczne ćwiczonka tego co tam się wyczyta da solidne podstawy, czy tylko podstawy-podstaw od których można dopiero zacząć budować solidne podstawy?

Pytam z ciekawości, bo programista15k to raczej nie dla mnie - bawię się trochę Pythonem - jakieś tutki z internetu tylko i się zastanawiam na ile taka książka w stylu "Core Java", czy "Python.Wprowadzenie", Lutza daje progresu.
czy skrupulatne przerobienie tej książki + praktyczne ćwiczonka tego co tam się wyczyta da solidne podstawy, czy tylko podstawy-podstaw od których można dopiero zacząć budować solidne podstawy?


@JackieChan: Myślę, że będą to bardzo solidne podstawy. Oczywiście kluczowe jest zrozumienie wszystkich konceptów przedstawionych w książkach (co czasem może być na początku bardzo trudne), a nie zwyczajne przewertowanie + skopiowanie paru fragmentów kodu.

Kolejną pozycją może być Effective Java, aby nabrać trochę programistycznej
@kisi3l: Nie chciałbym być z tobą w teamie jeżeli to są wszystkie polecenia które znasz.
@mfek00
Na początek nawet by starczył program sourceTree dzięki któremu możesz mieć opanowane podstawy gita. Niestety jest on dosyć ubogi w opcje więc będziesz musiał się wspomagać konsolą (ale to i tak w przyszłości jak będziesz w parę osób robił projekt).
@jarpen1234: Konflikty i merge są pojęciami nieskorelowanymi z konkretnym VCS'em, a bez rebase można żyć jak najbardziej.

CO TAM SEBA CHCESZ SPROBOWAC REBASEA? TYLKO MASZ, ZROB LOKALNIE, BO SIE NA SHARED BRANCHACH NIE ROBI XD
@mfek00: najważniejsze jest odpowiednie techniczne podejście do problemów... samo pisanie kodu to inna sprawa - późniejsza. naucz się rozwiązywać problemy, pisać algorytmy - najlepiej jak najbardziej optymalne itd... potem zajmij się językiem - javą, "java podstawy wydanie 9" będzie bardzo dobrą książką.

Ogólnie najważniejsze jest pisać kod a nie czytać ciągle... Pisz kod. Dużo kodu.