Wpis z mikrobloga

Mireczki używające #windows10 - od niedawna mam nowy sprzęt, do którego dokupiłem WIndows 10. System ten potrafi nawet kilka razy w ciągu dnia po prostu się zawiesić - zawisa muzyka, obraz, dosłownie wszystko. Zazwyczaj przy jakimś serialu, twitchu czy facebooku, nigdy w trakcie grania (np. Wiedźmin 3). Innym razem chodzi 3 dni non-stop i dopiero wtedy się zawiesza. Zakładam, że ma to związek z małym zużyciem dysku/procesora albo coś/ Przeczesywałem google aż do dalekich stron, ale wszystkie rozwiązania okazywały się nieskuteczne. Na Windows 7 jakby co nie mam żadnych problemów. Wydałem na to gówno 400 złotych i ogólnie system mi się podoba, więc byłbym wdzięczny za pomysły jak sprawić, żeby działał tak jak powinien. Specyfikacja poniżej:
i5 6500
MSI B150 Gaming M3
HyperX DDR4 2133 2x4gb
WD Blue 1TB
Crucial BX100 250gb
GTX 960 Gigabyte 4gb
Asus Xonar D1
Antec VPF 550w
#windows #windows10 #pcmasterrace #pomocy
  • 20
@GRHU: Sprawdź RAM. Na początek memtestem, ale całkiem prawdopodobne że nic nie wykryje. Wtedy wyjmij jedną kość i normalnie korzystaj z komputera kilka dni, później drugą i to samo. Jak na obu będzie się zawieszać to sprawdź inny zasilacz, jak też nic się nie zmieni to płytę.
@Oinizrum: Sprawdzę, ale jedna rzecz mi nie pasuje - na Windows 7 wszystko jest w porządku, więc sprzęt raczej wykluczam. Dodatkowo na pełnym obciążeniu, grając w Wiedźmina nawet pół dnia albo dłużej nigdy nic się na zwiesiło. W innych grach też.
@Ch-jogromPL: Co konkretnie? Ja sobie tego teraz nie wymyśliłem, nawet mój znajomy miał jakieś pół roku temu taki problem ze sprawnym RAMem (u niego dokładnie powodował losowe BSODy), po wymianie RAMu problemy ustąpiły, a sam RAM działa w innym PC bez problemu.
@Ch-jogromPL: Nie wiem czemu się tak dziwisz w sumie, nie miałeś podobnych problemów nigdy? RAM bywa kapryśny, zdarza się też że kości nie wiadomo czemu działają tylko w okreslonej konfiguracji - zamienisz je miejscami i sprzęt nie odpali etc.
@Oinizrum: skoro ram jest sprawny, plyta glowna sprawna, to gryzienie sie tego ze soba wlasnie byla tego wina, moze bios mial starszy i ten model jeszcze nie byl obslugiwany, memtest zawsze wykryje uszkodzona pamiec, a skoro pamiec nie byla uszkodzona to czemu mialby wyswietlic jakiekolwiek bledy ?
@Oinizrum: bo stress testy nie zawsze robia wszystkie instrukcje itd procka, czasami przy smiesznej aplikacji ci sie wysypie bo czegos egzotycznego uzyje na procku

to co w takim razie jest powodem jezeli plyta glowna jest sprawna oraz ram, ze gryza sie i powoduje to problemy jak nie kompatybilnosc danego modelu ramu z ta plyta ?
@Frostoriginal: Na amen, pomaga tylko hard reset. Seriale i filmy tak, na HDD, ale zawiesza się również przeglądając FB, oglądając Twitcha albo na mirko, a firefoxa mam na SSD.
@GRHU: Huh, to jeden z tych przypadków gdzie można wymienić pół kompa i nadal nie działa. Spróbowałbym jeszcze wypiąć xonara. Podobne cuda działy mi się jak miałem ukruszony rdzeń na gfx. Jeśli na w7 wszystko działało to może ze sterownikami coś jest nie tak?