Wpis z mikrobloga

Witam mirki. Czy możliwe jest wgranie androida 6.0 na mi4c? Znalazłem taki turtorial na forum, ale nie jest napisane nic o mi4c (czy to bez znaczenia?). Jeżeli tak, to będzie moja pierwsza aktualizacja. W informacjach o telefonie widzę, że mam wersję andka 5.1.1, a wersję miui 7.0.4.0. Nic się nie rozkraczy, jak od 2-3 miesięcy telefon nie był aktualizowany? Czy warto w ogóle aktualizować do 6.0? Sorry za głupie pyania, ale jestem mobilnym januszem ( ͡° ͜ʖ ͡°) #mi4 #mi4c #xiaomi
  • 16
@lukaszlukasz: sorry za wysyp pytań. Robię wszystko z instrukcją, którą podałeś parę postów wcześniej. Utknąłem na samym początku, pobrałem wszystko potrzebne do instalacji, rom,recovery i toolkit. Po przenieseniu romu na pamięc telefonu, wyłączyłem telefon i odpaliłem tryb fastboot. Pojawił mi się tylko ekran z napisem fastboot i logiem andka i królika. Po chwili, telefon się wygasił i nic się dalej nie dzieje, tylko telefon się ładuje. Co robię źle? Soft to
@dmxo: jak masz menu po polsku to czytaj pierwszy akapit
" Jeśli w naszym telefonie zakupionym od pośredników (np. ibuygou) mamy już system multilanguage (xiaomi.eu) lub miuipolska to nie musimy nic robić, prócz aktualizacji systemu opisanej tu (Metoda 1).
"

Metoda 1

Podstawowa metoda przy aktualizacji MIUI na urządzeniach kupionych u sprawdzonych i zaufanych sprzedawców jak ibuygou, xiaomiforsale, Accessories4you czy prosto ze strony i.mi.com.
Xiaomi z tych sklepów posiadają naszą odmianę
@lukaszlukasz: ok, moje niedopatrzenie, włączyłem updater -> wybrałem rom z pamięci telefonu, chwilę się updatował i na czarnym tle wyskoczył mi napis "install update.zip failed!" Pod tym napisem był szary napis: "update.zip signature verification failed", na górzE ekranu widnieje napis Mi-Recovery 2.0.1. Masz pomysł, co jest nie tak ?
@dmxo:
Cytat z instrukcji:
"niemożliwa jest instalacja romu na oryginalnym MiRecovery bez posiadania specjalnego klucza podpisującego pliki zip, którego weryfikuje recovery"

Czyli musisz wgrac twrp,
i nie masz miuipolska.

I musisz zrobić co napisali w instrukcji:
Metoda pierwsza.
https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Jak uruchomisz tel w fastboot i podłącz do kompa to za piereszym razem zainstaluje Ci jakiś sterowniki.
I dioda będzie się świeciła.
@lukaszlukasz: to wracam do punktu wyjśćia, jak chce włączyć fastboot to nic się nie dzieje, telefon mi się wygasza, próbowałem podłączać kabel usb podczas włączania fastboota i dalej nic...