Wpis z mikrobloga

@ethics: bo nawet w takiej diecie ciezko dostarczyc odpowiednia ilosc witamin (nie sugerowac sie zadnym dziennym zapotrzebowaniem czy cos). dodatkowo przy mega dawkach witaminy wiele rzeczy ktore byly #!$%@? ich brakiem sie naprawiaja
nie sugerowac sie zadnym dziennym zapotrzebowaniem czy cos

dodatkowo przy mega dawkach witaminy wiele rzeczy ktore byly #!$%@? ich brakiem sie naprawiaja


@RBNG: #!$%@? xD Zostawię tu tylko fragment z wiki.

Hiperwitaminoza – zespół objawów chorobowych wywołany nadmiarem witamin w organizmie
@wungiel:
No niestety, "witaminy i minerały" to obecnie pusty frazes.
Do większości to cudowne lub tajemnicze środki, działające w organizmie w oderwaniu od reszty biochemii.
Ani kolega @RBNG: ani pan Karmowski nie mają pojęcia o roli regulatorów w ludzkim ciele.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do poczytania: apoenzymy, holoenzymy i kofaktory.
@wungiel: jak zapewne widzisz pan karkonoski robi to w jakims orsodku gdzie so lekarze wiec chyba wiedzo co robio co?

@Gavroche: a ja tobie bym polecil poczytanie o terapiach witaminowych i klinikach ktore takie rzeczy robia i jakie "nieuleczalne" dla naszej medycyny choroby lecza na codzien
kazdy moglby sobie #!$%@? taka kuracje

pan karkonoski robi to w jakims orsodku gdzie so lekarze wiec chyba wiedzo co robio co?


@RBNG: To jak w końcu jest panie profesorze? :]
@gravoche: Widzę że mocno siedzisz w temacie, jaką książkę byś mi polecił o odżywianiu?
@RBNG:
A jakże, czytałem, skuteczność na poziomie 2-3%, czyli mniej więcej jak okadzanie chorego dymem z odchodów ciężarnej zebry, no i piszą tylko o udanych przypadkach, poczytaj sobie o tych nieudanych.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wungiel:
Najlepsze co można obecnie zdobyć, ale dostęp dosyć trudny:
http://tezeusz.pl/295173,szczygiel-aleksander-podstawy-fizjologii-zywienia.html
A wszystkim innym polecam biochemię krwi, zanim zaczną łykać cokolwiek, bo sobie chorobę znaleźli, a jak wyjdzie prawidłowa, a zwykle tak