Wpis z mikrobloga

@Eoghan: brat namawiał mocno, i książki mialem do 6. Zrezygnowałem bo czytalrm ze to tylko papier i ze nie warto itp.

@kisi3l: podstawy na luzie znam, język wydaje mi się że znam i właśnie o te 'zabawki' mi chodzi.

@jarpen1234: chciałem na jakis staż właśnie sie załapać, bo studentem jestem i zamiast do maka juz wolałbym na staz jakis
@jwojtas: stworzyłeś już jakikolwiek projekt, czy Twoje podstawy ograniczają się do kilkuklasowych aplikacji w konsoli? Ogarniasz różnice pomiędzy poszczególnymi kolekcjami? Wiesz czym są typy generyczne i potrafisz je stosować? Polimorfizm jest dla Ciebie jasny?
@jwojtas: takie rzeczy jak polimorfizm i dziedziczenie musisz mieć w jednym palcu, żeby rozumieć Springa, Tam tak naprawdę zauważa się istotę korzystania np. z interfejsów. Na Twoim miejscu spróbowałbym zacząć od Tomcata (serwlety, JSP), zrozumienia HTTP, później baz danych (jdbc), dopiero później brałbym się za springa lub javę ee. Ewentualnie możesz rzucić okiem na javę FX, tam masz XMLa, wymuszone korzystanie z wzorca MVC, dowiesz się, czym jest wstrzykiwanie zależności -