Wpis z mikrobloga

Planujemy z różowym wybrać się w Boże Ciało na 4 dni w polskie góry, z zamiarem spokojnych, turystycznych spacerów i ewentualnie jakiegoś zwiedzania. W zasadzie w górach w lecie nigdy nie bywaliśmy (ja tylko Sowie i Bieszczady jak byłem mały) więc miejsce w zasadzie dowolne... ale pytam się Was co byście polecili. Preferencje:
- żeby się dało dojechać pociągiem/busem (nie jest to jednak warunek konieczny);
- chcemy mieszkać w jednym miejscu (jako baza wypadowa) i sobie chodzić każdego dnia w innym kierunku;
- fajnie by było jakby była jakaś atrakcja na deszczowy dzień (ciekawe muzeum, coś w ten deseń).
Liczę na Wasze pomysły i rady :)

#podroze #podrozujzwykopem #gory #tatry #beskidy #karkonosze #bieszczady #turystyka
  • 10
  • Odpowiedz
Beskid Żywiecki nie jest aż tak zatłoczony jak Beskid Śląski. Polecam Żabnicę- przyjemne miejsce na wypady- szlaki nie wymagające super kondycji (np na Halę Boraczą, czy Rysiankę), a widoki przepiękne.
  • Odpowiedz
@iancurtis: Gorąco polecam Pieniny. Do Szczawnicy dojedziesz jakąś komunikacją bez problemu. Pomysł na genialny dzień to przejście sobie szlakiem rozpoczynającym się w Szczawnicy właśnie na Sokolice, a potem granią na Trzy Korony, z obu gór piękny widok na wijący się w dole Dunajec. Schodzisz po "drugiej stronie" gór, w okolice Czerwonego Klasztoru, czy Sromowców, tam bierzecie sobie kajaczki i spływacie z powrotem do Szczawnicy rzeką (spływ jest dość prosty, dla amatorów,
ElCiesiel - @iancurtis: Gorąco polecam Pieniny. Do Szczawnicy dojedziesz jakąś komuni...

źródło: comment_27SCRg4DHXcGBe75Q7XFbgljf5LApDWA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
amiarem spokojnych, turystycznych spacerów i ewentualnie jakiegoś zwiedzania. W zasadzie w górach w lecie nigdy nie bywaliśmy (ja tylko Sowie i Bieszczady jak byłem mały) więc miejsce w zasadzie dowolne... ale pytam się Was co byście polecili. Preferencje:


@iancurtis: Zakopane :)
spełnia wszystkie kryteria, dużo szlaków, łatwy dojazd publicznym transportem oraz na wszystkie szlaki (busy za 3-10 zł), dobre (ale nie tanie i trzeba poszukać/poczytać bo dość dużo tandety) restauracje wieczorem,
  • Odpowiedz
@iancurtis: jesli jednak miałbyś własny środek transportu to polecam liptowski mikulasz na slowacji, ewentualnie strba, słowacki raj, Zakopanego Ci nie polece, duzo turystów w klapkach i wg mnie jakos przereklamowane miasto, chyba ze masz zamiar jesc w restauracjach na krupowkach i sie tam lansować xD jesli jednak Słowacja odpada(we wszystkich 3 miejscach pomogę i odpowiem na pytania jakbyś mial) to wtedy do noclegi Chochołów niedaleko zakopca, baza wypadowa bardzo spoko, wg
  • Odpowiedz