Wpis z mikrobloga

Mirki, chce kupić tablet na studia do robienia notatek (najlepiej, żeby jakoś fajnie działał z rysikiem, bo jakoś trzeba narysować wykresy albo wzory). Do tego w domu chcę do niego podłączyć monitor żeby poprawić komfort pracy + podłączyć go do tv, żeby obejrzeć jakiś film czy serial. Najlepiej żeby miał około 12 cali i obowiązkowo musi być z Windowsem (może być dual boot). Nie musi być jakoś niesamowicie mocny, bo grać na nim nie będę, ale musi radzić sobie z filmami Full HD, Matlabem i najlepiej Solidworskem (nie będę go katować jakimiś dużymi projektami, wystarczy, że ogarnie jakiś prosty element). Miałem okazję przez tydzień bawić się Surface Pro 4 i pracowało mi się niesamowicie dobrze, ale niestety 5 tys. to ja nie mam. Ogólnie chciałbym wydać około 2 tysięcy (oczywiście im mniej tym lepiej).
Do tej pory korzystałem z notebooka 12', ale nie jest on zbyt poręczny przy codziennym noszeniu.
#tablet
  • 9
@Frexor: Ja mam Lenovo Miix 3. Kosztuje około 1k, a w komplecie dostajesz do niego klawiaturę jeszcze. Rysika jako takiego nie ma, ale te gumowane cosie spisują się całkiem nieźle u mnie. Działa fajnie :) Tylko pierwsza rzecz jaką zrobisz po zakupie tabletu, to kupno karty pamięci. Potem aktualizacja do Windows 10 (mój miał Windows 8.1, ale podobno już wychodzą z W10).
@Tizukk: Twoim zdaniem opłaca się inwestować w taki sprzęt, jeżeli ma być on "na lata"? Wystarczy, że będzie dawał rade odtwarzać filmy Full HD przez najbliższe 3-4 lata. Do tej pory miałem notebooka, który co prawda tylko na świeżo postawionym systemie dawał rade z filmem w Full HD, ale spokojnie radził sobie z 720p. Po 3 latach użytkowania, nawet zaraz po formacie nie daje rady z 720p. Teraz zastanawiam się, czy