Wpis z mikrobloga

Dalszy ciąg walki z zagadkami a konkretnie hieroglifami.

Przetłumaczone hierofligy dały mi przypadkowe, ale powiązane słowa.
Napisałem program który mi sprawdził jakie wyrazy mogę utwrozyć za pomocą symboli z klawiatury i okazuje sie, że jest ich tylko 470.

Nie mogę ich sprawdzić bo czuję, że to będą co najmniej 2 wyrazy no i jest tylko 10 prób na dobę.

Nasunęła mi się koncepcja napisania programu (w sumie już prawie mam) który będzie latał bo linijkach i brał pierwszą/ostatnią literę(czyli symbol) egipskiego wyrazu i próbował znaleźć wyrazy.
(tu mała uwaga dla nie śledzących, na tablicy z hieroglifami mamy wiele symboli, żeby nie powiedzieć w trzy dupy , a na klawiaturze za pomocą której mamy dać odpowiedź jest ich tylko w okolicach 30 coś a la alfabet)

Oczywiście znalezione wyrazy nie były by odpowiedzią a raczej wskazówką tak to sobie wymyśliłem,
na razie jakieś analizy kryptograficzne sobie daruję.

Jednak zanim skończyłem program, te wyrazy nie dawały mi spokoju, były ze sobą jakoś powiązane, i prawie jestem przekonany, że to realny opis jakiś tam egipskich gówien. Wszystko mi pasuje, muszę to tylko zebrać i ułożyć.

Ale ale ale

jeżeli to jest sensowna historia to jakiej odpowiedzi oni oczekują?

#endgame #zagadki #kryptografia
  • 8
Sprawdź może częstość występowania symboli w ciągu. Przy dużej próbce powinno dać się rozpoznać język nawet jak jeden symbol zastępuje np. kilka liter.


@mackar: TZn. ja znam język, to hieroglify

tak to wygląda: http://www.wykop.pl/wpis/16621713/dzis-sie-zebralem-i-skonczylem-tlumaczyc-hieroglif/

I te hieroflify da sie przetłumaczyć a konkretne wyrazy (Tzn. nie jeden symbol jeden wyraz, tylko z reguły po kilka, nie ma luk, między wyrazami, to jest jeden wielki ciąg wyrazów).
Tylko, że te wyrazy wydają się
ogarnij kamień z Rosetty i przetłumacz sobie te hieroglify na grekę ;)


@bardzospokojnyczlowiek: haha, nie dzięki, na razie wystarczyły mi te góniane hieroflify, jechałęm jeszcze z majami (inna zagadka), ale na szczęście to jakiś orginał czegoś, potem z koptyjskim, sumeryjskim, gotyckim i etruski też przetłumaczyłem.

Tłumaczę bo nie mam innego pomysłu na razie, ale jestem przekonany, że tłumaczenia nie są kluczowe. w poprzedniej części zagadek rok temu też był gotycki też