Wpis z mikrobloga

#szydelkowewytwory #szydelkowanie #amigurumi #marvel #chwalesie #film #deadpool

Byłam ostatnio na Deadpoolu i nie mogłam się powstrzymać, żeby takiego nie wyszydełkować. Widzę ostatnio amigurumi robi się tu popularne, to pomyślałam, że zarzucę - może ktoś będzie chciał nabyć sobie małego Wade'a :)
Pobierz rud3lke - #szydelkowewytwory #szydelkowanie #amigurumi #marvel #chwalesie #film #dead...
źródło: comment_4H3DtfpkGNmm3XzciDi7uFwQA0tWyL4i.jpg
  • 25
@rud3lke: Coś w tym jest, szczególnie, że szydełkowanie jest banalne, takie maskotki są niewielkie więc wkład nie jest niesamowicie ogromny. A to nie druty i rzeczy wychodzą oryginalne.
@rud3lke: oj to nie wiedziałem coleżanko. w takim razie pozostaje zainteresować się wykrojnikami. wiem że potrzebny jest do tego jakiś kształt wykonany z ostrej blachy ułożonej na sztorc oraz prasa lub coś co pozwoli na dociśnięcie z dużą siłą wykrojnika do materiału. poligraficzne wykrojniki często mają podstawę ze sklejki i gąbki trzymające papier w czasie wykrawania.

http://allegro.pl/xcut-wykrojniki-5-w-1-i5045523862.html

tutaj znalazłem jakieś serduszka ale może warto pójść tym tropem.. myślę, że był bym
@dreaper: W sumie myslalam juz o czyms takim, ale nie miałam pojęcia jak się nazywa, dzięki! Do tej pory posługiwałam się nożyczkami do decoupage'u, ale są mikroskopijne, a przy moich trzęsących się łapach to jakiś dramat. Nie jest to jakaś bardzo przeszkadzająca przypadłość, ale w momencie kiedy mam wyciąć coś precyzyjnie, to z automatu od razu mi się bardziej łapy trzęsą :D
@rud3lke: tobie chyba bardziej by się przydało coś w rodzaju prasy kaletniczej albo ręcznej prasy o niewielkim nacisku, najlepiej coś używanego szukaj albo prasy krawieckiej tylko takiej żeby się tam dało wsadzić wykrojnik, bo niektóre nadają się tylko do napowania tutaj znalazłem coś co w sumie może by się nadawało ale wygląda to na góra 130 zł, a nie na 130 euro XDD

http://www.maszynyiczesci.pl/ogloszenie_9186_mp_1_mini_prasa.html
@rud3lke: te praski do tych wykrojników z alledrogo co ci dałem linka kosztują 400-600 zł i są to prasy działające jak przedwojenne wyżymaczki to znaczy, że mają dwa wałki, a jeden z tych wałków jest dociskany do drugiego (zamocowanego nieruchomo) sprężyną, materiał podaje się kręcąc korbą, wtedy wałki się obracają i wciągają między siebie materiał z wykrojnikiem dociskając je do siebie.
@rud3lke: jakąś prasę był by w stanie zrobić ci może ktoś z rodziny o ile potrafi trochę majsterkować, w sumie ja mógł bym zrobić prasę śrubową, bo ta wydaje mi się najprostsza, nad resztą musiał bym się zastanowić czy będę w stanie coś takiego wykonać. to nie musi być jakieś super ładne, ważne żeby działało i było tanie, bo pracy potrafią kosztować nawet i 1000 zł lub więcej.
@dreaper: Właściwie moje maskotki są dość malutkie, więc A4 to trochę za duże, ale dzięki za porady. Wydaje mi się że coś podobnego ma moja mama, która zajmuje się jakimś papierowym rękodziełem. Podpytam ją, a nóż widelec to właśnie coś takiego :)