Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie chce się upewnić :) Czy jeden z lokatorów może przedłużyć umowę na wynajem mieszkania na podstawie klauzuli solidarności najemców bez wiedzy reszty lokatorów?
  • 8
@fstab: no właśnie, dzisiaj wynajmujący nie przyjął mojego wypowiedzenia umowy najmu ponieważ twierdzi, że po tym jak umowa na czas określony minęła (w której przewiduje się wypowiedzenie umowy tylko za zgodą obu stron) nie przeszła na czas nie określony (zostaliśmy drugi rok na mieszkaniu za jego przyzwoleniem) tylko zawarł z nami umowę ustną i nie możemy się wyprowadzić bo nie xD
@saszq:
Włącz dyktafon i niech Ci próbuje wytłumaczyć kiedy ta rozmowa co do przedłużenia umowy miała miejsce
Wtedy niech jakiś kumpel będzie Twoim alibi, że tego dnia np. byłeś cały dzień u niego
Właścicielowi powiedz, że możecie iść z tym do sądu, bo jest słowo przeciw słowu i na pewno nie wygra :D
@czysta: najlepsze, że nie widziałem się z gościem przez 3 ostatnie miesiące trwania umowy tylko wróciłem z zagranicy i po upewnieniu się, że wynajmujący nie ma nic przeciwko wprowadziłem się z powrotem xD
@NAGI: spoko, spoko zainteresowałem się tematem już jakiś czas temu..( ͡° ͜ʖ ͡°) Jutro ma przyjść znowu i niby ma podpisać nową umowę zresztą lokatorów która jego zdaniem zwalnia mnie ze wszystkich zobowiązań, ale po pierwsze nie wiem czy nie lepiej po prostu wysłać mu pocztą wypowiedzenie i nie gadać z nim o zwrocie kaucji tylko napisać, że kaucją płace okres wypowiedzenia, a po drugie już się