Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się jak nie wstyd rocznikom 1970 i starsze ze wybrały na prezydenta w 1990 roku Wałęsę, nawet nie chodzi o jego konfidenctwo o którym wiedzieć nie musieli ale jaki lud wybiera taka amebe umysłową na prezydenta? Tym bardziej jak się ma w alternatywnie z tej samej strony Mazowieckiego. Przecież to przekreśla to pokolenie jako autoratywne w każdym stopniu. #lechwalesa #lechwalesacontent #polska #polityka #walesacontent #walesa #4konserwy
  • 23
@dolarianek: masz w pełni rację... ale tamte pokolenia takie właśnie były jak i sam bolek w dużej mierze - to był niestety ich człowiek - zwykły robotnik, którego SB i MSW z generałem Kiszczakiem doprowadziło na stołek a w zasadzie to zamontowało.
@dolarianek: Mazowiecki przede wszystkim przegrał z Tymińskim w I turze. Potem Wałęsa wygrał z Tymińskim. W tamtych czasach był dla ludzi noblistą, legendą i ikoną Solidarności więc nie dziwi mnie jego wygrana. Był po prostu naturalnym wyborem.

EDIT: Być może w latach 70 miał trochę inny charakter i "odbiło mu" dopiero po 89 jak uczyniono zeń ikonę Solidarności i postać bez której zwycięstwo nie byłoby możliwe.
@dolarianek:

1. Bądź Leszke Wałensa ameba umysłowa
2. Jedź na spotkanie z szefem 2 mocarstwa świata Jelcynem aby negocjować
3. Zabierz ze sobą mecenasa Edwarda Wende, pełnomocnika rodziny Popiełuszki, któren jest świadkiem
4. Paczaj jak mocarz Jelcyn tłucze pięścią w stół że ni #!$%@? wojska sowieckie nie opuszczą jeszcze Polski
5. Mocniej huknij pięścią przed nosem mocarza Jelcyna
6. Paczaj jak mu się zmienia twarz i w oczach pojawia odruchowo podziw
@spere: gówno wiesz o opuszczeniu Polski przez wojska radzieckie. Po 1 na Węgrzech czy w Czechosłowacji nie było Wałęsy a wojska radzieckie tez wyszły po 2 słyszałeś o pomyślę Wałęsy żeby Rosjanie wchodzili w polskie spółki albo o tym żeby Polska nie wchodziła do NATO? Kolejny mit i tyle.
@whysooseriouss: no właśnie dalej nie kumam, jego język się od tych 30 lat nie zmienił on dalej papla bez ładu i składu. Ktoś kto żył w tamtych czasach i miał więcej niż 3 szare komórki musiał widzieć ze bredzi i sam autorytet i nobel nie powinien przysłaniac im oczu.
@Kempes: co ma jego odwaga wspólnego z tym co pisze? Mogli widzieć w niego bohatera tego nie neguje ale powinni też widzieć ćwierć inteligenta, a prezydent kraju to nie przywódca duchowy czy mentalny a odpowiedzialne stanowisko.
@dolarianek: A co mówić o ludziach, którzy na to stanowisko wybrali osobę, która jest prawomocnie skazana za kłamstwo? Albo którzy na to stanowisko próbowali wybrać oszołoma psychoprawackiego, byłego bramkarza klubowego? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@spere: nie jestem w stanie zakumac ze ktoś bez umiejętności logicznego myślenia, zmieniający zdanie co chwile może być odpowiedzialnym prezydentem. Zresztą ta historia o której Piszesz broni mojego zdania prezydentura Wałęsy jest praktycznie przez wszystkich oceniana źle. A Duda co by nie mówić przez Ciebie może być oceniany jak notariusz ale wciąż ma znaczne poparcie narodu.
@dolarianek: Ja wybierałem, nie było wyjścia albo czerwony stalinista o szemranym pochodzeniu, wątpliwej inteligencji, powiązany z PZPR, które go popierało w wyborach, udający katola, a osobiście superpierdoła, którego przemówienia to były nieprzerwanym jękiem, dzień dobry mówił dłużej niż Michnik. Albo robol, prostak ale jeszcze wtedy razem z Kaczorami a nie z wachowskim., o podważało plotki szpiclowaniu. Na ówczesny stan wiedzy nie było wątpliwości, gówno się wylało jak już był prezydentem.
@dolarianek: wypowiedzi może zmienia, jak to on, bo jest w ogniu bronienia się.

Ale sedna swojej postawy właśnie nie zmienia, co widać.
W sumie trochę podobnie jak w czasach gdy to był zasadniczy jego atut. I jakaś jego polityczna siła. I reszta pozamykanych opozycjonistów zastanawiała się, czy już internowanego osobno Wałęsę złamano, czy jeszcze nie.
Rzeczywiście sama w sobie prezydentura rewelacyjna nie była, ale pierwotnie pytałeś czemu na nią został wybrany.