Wpis z mikrobloga

Tragedia, w 400sto tysiecznym miescie nigdzie nie moge dostac drozdzy winiarskich... Mam wszystko oprocz pieprzonych drozdzy :( @zachwiej: #cydr
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@domofon: ogólnie cały mój zestaw (oprócz drożdży, których nigdzie nie znalazłem i raczej będę zmuszony zamówić przez internet):

Zestaw

Sama rurka która Cię interesuje wygląda
  • Odpowiedz
@browarPL: byłem m.in. w 3 Społem (w 2 z tej listy), 2 sklepach ze zdrową/eko żywnością, Leroy Merlin oraz 2x Castorama. Tylko w jednej Castoramie były drożdże, ale całkowicie nie takie, które są potrzebne do cydru. Podejrzewam, że ta lista może być mocno nieaktualna, ale mimo wszystko dzięki!
  • Odpowiedz
@browarPL: Szczecin, "CASTOR", ul. Matki Teresy z Kalkuty - drożdże, pożywki. (nadesłał: MIZIO) tu się jeszcze przejadę po obiedzie, ale wątpię żebym je tam dostał :(
  • Odpowiedz
@jepek: wyszukałem na szybko, także rzeczywiście może być nieaktualna :/ Byłeś w Leroy Merlin? Tam są drożdże, ale do cydru chyba brak. U mnie w mieście drożdży specjalnych do cydru też nie ma, ale spokojnie można wykorzystać winne, nawet te zwykłe byle aktywne, albo piwowarskie, np US-05, albo S-33, ale do kupienia tylko w sklepach z asortymentem piwoowarskim czy winiarskim. Ja obecnie używam tych samych, na których robiłem wino, miód
  • Odpowiedz