Wpis z mikrobloga

Postanowiłem spróbować opanować podstawy programowania. Teoretycznie przydatne dla mnie mogłoby być opanowanie #cplusplus #csharp #python lub #vba mniej #javascript Wcześniej miałem do czynienia z podstawami programowania w #delphi tudzież #turbopascal Nigdy nie programowałem obiektowo.

#python i #vba daje mi możliwość tworzenia własnych aplikacji do oprogramowania typu #cad i #gis

Tutaj moje pytanie o zestaw narzędzi programistycznych dla każdego z wymienionych przypadków oraz materiały szkoleniowe (może być literatura papierowa), o które warto się oprzeć podczas nauki.

#ide #programowanie #naukaprogramowania
  • 13
  • Odpowiedz
Jeśli C# to tylko VisualStudio, do reszty IDE od JetBrains.


@jblck: jak wygenerować toString na podstawie pól w VisualStudio? A w ReSharper od JetBrains się da.

@mxmilian: a gdzie Java? ;)
  • Odpowiedz
@mk321: Wszystkiego i tak nie ogarnę, tym bardziej, że programowanie mnie nie pasjonuje. Chcę opanować podstawy z przyzwoitości. Tak jak wspomniałem wyżej, Python i VBA są przydatne do tworzenia aplikacji w programach CAD/GIS natomiast C/C++/C# są popularne, więc wypadałoby też coś wiedzieć.
  • Odpowiedz
Żartowałem trochę z tą Javą. Wiadomo, wszystkiego się nie da.

Python i VBA są przydatne do tworzenia aplikacji w programach CAD/GIS


@mxmilian: to ich się ucz. To i tak sporo na początek, jak chcesz naraz dwa języki
  • Odpowiedz
@jblck: Java jest bardzo dobra na pierwszy język jak chce się poznać obiektowość. Właśnie przez to, że jest dosyć prosta (jeśli chodzi o składnię i podstawowe biblioteki), to nie łatwiej się nauczyć.

@mxmilian: Nie traktuj Javy jako zamiennik JavaScriptu.


C# czy Python możesz tak traktować. JavaScript ma inne zastosowanie (no chyba że mówimy o Node.js).
  • Odpowiedz
  • 0
Wiem, że Java i JavaScript nie są zamiennikami. Chodziło mi o to, że jeśli miałbym się zdecydować na kolejny język, to wybrałbym JS a nie Java.
  • Odpowiedz