Wpis z mikrobloga

MIreczki i Mirabelki w sumie też!
Nie wiem jakich tagów użyć, mam problem.
Z końcem miesiąca kończy mi się umowa a w związku z tym ubezpieczenie zdrowotne, którego akurat potrzebuje.
Chcę zarejestrować się jako bezrobotny, jednak jest problem natury meldunkowej.
Jestem zameldowany 200km od obecnego miejsca zamieszkania i niekoniecznie mam możliwość meldunku chociażby tymczasowego w #olsztyn, nie jestem pewien czy będzie to dobre rozwiązanie jeśli wymelduje się z mojego mieszkania które jest tam daleko, nie wiem też czy jest możliwość wymeldowania się ze swojego mieszkania i nie posiadania meldunku w ogóle?

Bardzo Was proszę, wspomóżcie w potrzebie.

tagi której przychodzą mi do głowy: #prawo #meldunek
  • 9
  • Odpowiedz
@tibusiek: Mimo że nie ma obowiązku, to i tak wszędzie są z tym problemy. Mój #rozowypasek to przerabiał, ostatecznie udało się (czyt. właściciel mieszkania się zgodził) zameldować tymczasowo w #olsztyn ale gdyby się nie udało, to musiałaby odwiedzać swój macierzysty PUP.
  • Odpowiedz
@tibusiek: ale po co? Nie możesz po prostu poprosić o wydanie zaświadczenia z PUP w Twoim rodzinnym mieście o tym, że nie jesteś tam zarejestrowany i wtedy zarejestrować sie w Olsztynie?
  • Odpowiedz
  • 0
@YouogY: pytałem i albo zaświadczenie o wymeldowaniu z ostatniego meldunku albo tymczasowy meldunek, no to pojechałem, się wymeldowałem i zobaczymy w poniedziałek. Oby na tej jednej podróż się skończyło

@blondegirl: o takiej możliwości PUP mi nie wspomniał, usłyszałem tylko ze albo brak meldunku albo tymczasowy tutaj
  • Odpowiedz
@tibusiek: Nie ma najmniejszego problemu. Sama bylam w takiej sytuacji kilka miesiecy temu. Zarejestruja Cie na podstawie zaswiadczenia o wymeldowaniu z pobytu stalego i wpiszesz adres zamieszkania. Witaj w gronie bezdomnych :D
  • Odpowiedz