Wpis z mikrobloga

Obrabiałem zdjęcia, pracowałem na ustawieniach:

tryb - RGB
ustawienie kolorów - sRGB IEC61966-2
ustawienie próby - roboczy CMYK

Na komputerze wygląda dobrze, w przeglądarce wygląda dobrze, ale zgrałem sobie na iPhone'a i zdjęcia wyglądają paskudnie - co zrobiłem źle?

#photoshop #fotografia
  • 10
@bohlen: Z tego, co pamiętam, to windowsowy pogląd zdjęć ogólnie psuje zdjęcia. Pokaz slajdów ma również problem z odwzorowaniem kolorów. Natomiast telefony komórkowe lubią mieć podniesiony kontrast i większe nasycenie, przez co niektóre zdjęcia potrafią się żarzyć, zamiast normalnie ukazywać światło.

Ustawiałeś sobie profil ICC?
@bohlen: Hm, faktycznie. Może być tak, że porzucenie ProPhoto RGB i ustawienie w LR i PS profili na sRGB spowoduje stabilność kolorów.

Ewentualnie sprawdzić profil w aparacie lub też wziąć RAW wrzucić jeszcze raz i nie ustawiać żadnego profilu, w sensie zostawiając ten standard. Skonwertować na JPG i zapisać też w sRGB.
@bohlen: To może coś nie tak jest w kalibracji monitora? Jeżeli masz możliwość, to zrób sobie odbitkę 10x15 w jakimś bliskim labie, bo oni to wszystko spłaszczają i tak na 8 bit i sRGB. Można jeszcze spróbować obrobić tego RAWa na innym komputerze, by stwierdzić gdzie dokładnie leży problem.

Niestety ja tu nic więcej nie pomogę, niech ktoś mądrzejszy się wypowie.