Wpis z mikrobloga

Takie pytanko mam może jest na sali jakiś lekarz/pediatra co mi naświetli parę kwestii. Mały (1,5roku) ma znowu zapalenie oskrzeli. Drugie już w przeciągu dwóch tygodni. Oczywiści nie było wymazu z gardła robionego bo naszemu pediatrze to niepotrzebne. Tak więc dostał Klacid i brał 10 dni. Oczywiście nie pomógł bo to pewnie wirus. Teraz najwyraźniej drugi wirus się przyplątał i znowu jest koncepcja drugiego antybiotyku. Tak się zastanawiam czy to w ogóle ma sens. Skoro to nie pomaga a wymazu nie robimy bo po co. Do tego pediatra prywatnie przepisał syropek robiony który ma w składzie pyralginę (dodam dla niezorientowanych, że jest zakazana w całej Europie poza Polską i Niemcami). Ktoś ma jakąś fachową wiedzę jak to powinno wyglądać? Bo po przewertowaniu kilkunastu forów jestem głupszy niż byłem w tej kwestii.
#zdrowie
  • 10
@Gryllen: taki kolega tu pisal o znieczuleniu, chyba lekarz. szukaj pod tagiem #ciaza.
Od siebie powiem ze jak bylam mala to wlasnie co chwile mialam zapalenie oskrzeli. Jak sie okazalo mialo to duzy zwiazek z alergiami.
Antybiotyki to naprawde ostatecznosc... Moze sprobujcie do zupelnie innego pediatry. skonsultowac sie po prostu,xrobic wymaz.
Zdrowka dla Szkraba!
@matra
Nasz pediatra jest wielkim fanem antybiotyków. Niestety tak jak pisał @mag272 wymaz jest po kilku dniach. A przy małych dzieciach to trochę za wolno. Tylko ze tego tygodnia. Syn miał gile do pasa w weekend. W niedzielę wieczór mocno kasłał. Więc w ostatni poniedziałek pojechaliśmy na kontrolę. Syn zdrowy. Klacid przerwać po 10 dniach podawania. Cieszymy się. W poniedziałek wieczór dużo kaszle. Wtorek cały czas kaszle. Wczoraj wieczorem już na tyle,
@Gryllen: tzn powiem Ci tak - znawcą nie jestem, więc nie będę się wypowiadała czy słusznie, czy nie, niemniej po pierwszym zdaniu to.. wiedzieliście to od dawna, czy dowiedzieliście się teraz? Bo jak od dawna, to nadal się dziwię, że zostaliście przy tym lekarzu. Jeżeli od teraz to nadal się dziwię, jeśli jeszcze go nie zmieniliście. Ja wiem, że one są czasem koniecznością jak już nie ma wyjścia i serio nie
@Gryllen: Ja po tych oskrzelach mam podobno nieco mniejsza wydolnosc pluc.
A no i moze daloby sie zrobic inne badania? crp-h albo cos z krwi, prywatnie moze i na cito...
biedne te dzieciaczki:(
Moze przy okazji terapii pomagajcie sobie natura- miod, lipa itd
@matra: Więc tak. Pediatra do którego się zwykle udajemy to jest mniejsze zło. Większe zło to jest poradnia obok nas gdzie pediatra jest także zwykłym lekarzem rodzinnym i czeka się w jednej kolejce po 2h ze wszystkimi emerytami co na ploty przyszli do lekarza do kolejki. Takie sceny jak tam to się rzadko widuje. Tak więc dlatego tak. Drugi powód jest taki, że poradnie dość blisko (~1km) więc wózkiem z dziećmi
@Gryllen: A slyszales o syropie z mleczu, z mniszka lekarskiego? Moze w tym roku zrobisz i bedziesz poil dzieciaki ;)
Ze swoim dzieckiem cale szczescie nie mam takich doswiadczen. raptem dwa razy miala dwudniowy katar. Za to jak ja tak chorowalam w dziecinstwie to pomogla mi akupresura. Moja mame robila co mogla zeby jakos ulzyc. Dzis choruje(katar) raz na dwa lata.
i polecam serdecznie hartowanie. To jest najlepsze zapobieganie :)
Zycze