Wpis z mikrobloga

#programowanie #cnc

Będę mieć w przyszłości (w ciągu roku) potrzebę napisania dedykowanego oprogramowania bądź modyfikacji istniejącego na ploter drukarski, w którym mogę wydrukować zdjęcie w innym aparacie drukarskim (mojej własnej budowy) (nie pytajcie po co - tajemnica). Robię właśnie wstępne kosztorysy projektu. Pomożecie oszacować ile taki program może kosztować? Może jak dojdzie co do czego, zatrudnię osobę z mirko ;)
  • 6
@padobar: tak, z tego co kojarzę z programowania. Ogólnie chodzi mi o:

-projektuje z zespołem własną drukarkę na całkowicie nowych prowadnicach i z innym może innowacyjnym aparatem nakładającym farbę

-potrzebuję oprogramowania bądź modyfikacji już istniejącego, które będzie potrafiło wydrukować obraz - tzn pokierować tak sterownikami silników i aparaturą aby był odpowiedni wydruk.
@padobar: Chodzi mi o cenę - może być w bardzo dużych widełkach, nawet maksymalną za tego typu projekty. Przykładowo ile kosztuje napisanie oprogramowania do drukarki HP od początku.
@sisidor: prowadzący na studbazie mówił że za postprocesor g-kodu do jakiegoś sterowania firma dała 6k
ty chcesz do tego interfejs jeszcze jakiś i przetwarzanie obrazu czy co?
@padobar: Przetwarzanie obrazu na pewno, aczkolwiek wiem że już dużo jest takich istniejących. Interfejs również powinien być, może być nawet prymitywny - głównie chodzi mi o przetestowanie głowicy drukarskiej