Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w pracy sześcioletni Kacper spytał mnie, ile mam lat. Zaczęliśmy porównywać wiek do ludzi których zna, m. in. do jego 18-letniego brata.
-skoro Twój brat chodzi do szkoły, to jestem starsza od niego.
-a czemu pani już nie chodzi do szkoły?
-bo skończyłam i teraz chodzę do pracy.
-a gdzie Pani pracuje? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
-no, w przedszkolu, teraz jestem w pracy.
...tu konsternacja.
-a myślałeś, że po co przychodzę do przedszkola?
-.......bawić się?

ʘʘ

#zdzoliwsroddzieci
  • 47
  • Odpowiedz
@dzoli: Pewnie są inne obowiązki, ale z własnego doświadczenia wiem, że głównie dziecaki w przedszkolu się bawią, jedzą, spacerują, uczą się i śpią. Posiłki to pewnie catering, więc zabawa musi być. ;)
  • Odpowiedz
@dzoli: Klasyk ;)
Jestem nianią i kiedyś z podopiecznymi rozmawialiśmy o tym gdzie pracują ich rodzice. Nie zapomnę tej zszokowanej miny kiedy po pytaniu "A ty ciociu gdzie pracujesz?" odpowiedziałam, że opiekowanie się nimi to moja praca :D cały dzień oglądania bajek, malowania i zabawy lego i jeszcze dostaję za to hajs.
  • Odpowiedz
@dzoli: U mnie dzieciak z ktorym mam nauczanie indywidualne lat 7
Ja: Widzialam jak przyjechalas z babcia kiedy szlam do pracy (5min przed lekcja ze mna)
Dz: A gdzie Pani pracuje?

(ʘʘ)
  • Odpowiedz
@flisu: Dopiero w 9-11 roku życia człowiek w pełni zdaje sobie sprawę, że czeka go śmierć, a Ty wymagasz od 6 latka, żeby wiedział, że istnieje taki zawód jak przedszkolanka.
  • Odpowiedz
@dzoli: mój bratanek (7 lvl) widział w tv jakąs sondę, gdzie pytano ludzi z czym im kojarzy sie słowo konkubinat - do mojej matki (oglądali razem tv) powiedział ze kojarzy mu się "z polityczką, która uprawia seks" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@flisu: zwykłe dzieciaki z pierwszej klasy ( ͡º ͜ʖ͡º)
mam takie przeświadczenie, że teraz tych "normalnych" zwykłych dzieciaków jest coraz mniej. każde dziecko w domu jest karmione informacjami, że jest najlepsze a one są po prostu tępe :D

a to dziecko ma nauczanie indywidualne tylko ze względu na stan zdrowia xD
  • Odpowiedz
@flisu: A ty wiedziałeś że twoja pani przedszkolanka tak pracuje? Przypomnij sobie.

Pewnie nawet o tym nie myślałeś.

Więc raczej wygląda na mądrego dzieciaka.
  • Odpowiedz
@look997: zrobilem szybki test na mojej niespełna 5 letniej córce właśnie i ze zdziwieniem, które dotyczyło mojego pytania odpowiedziała, że jej ciocia pracuje w przedszkolu.
  • Odpowiedz